Pradžia > Renginiai > Disertacijos „Hibridinio karo problema tarptautinėje teisėje” gynimas

Disertacijos „Hibridinio karo problema tarptautinėje teisėje” gynimas

Laikas:2022 m. lapkričio 23 d.,

11.00 — 14.00 val.

Vieta:VU Teisės fakulteto Kazimiero Leono Sapiegos (302) auditorijoje (Saulėtekio al. 9, I rūmai, Vilnius) ir nuotoliniu būdu
Renginio kalba:Anglų k.

Lapkričio 23 d., 11 val. VU Teisės fakulteto doktorantas Alaa Al Dakour Al Aridi ginsis disertaciją tema „The Problem of Hybrid War in International Law”.

Distertacija „The Problem of Hybrid War in International Law“ skirta ištirti hibridinius karinius veiksmus, jiems pritaikant atitinkamą teisinį kontekstą, nagrinėjantį jėgos panaudojimą tarptautinėje teisėje bei ginkluoto konflikto teisėje bei atskleisti, ar šiuolaikiniai tarptautiniai mechanizmai gali reaguoti į spragas, kuriomis labiausiai piktnaudžiaujama hibridiniame kare. Šiuolaikinis hibridinis karas kelia grėsmę nusistovėjusiai teisinei tvarkai, pagrįstai karinių ir nekarinių priemonių deriniu.

Be to, disertacija skirta pabrėžti besikeičiančiam konfliktų pobūdžiui, kai hibridinio karo elementų „kibernetinių atakų ar nevalstybinių ginkluotų grupuočių “ veiksmai pasiekia fizinės žalos lygį. Siekiant gilesnės teisinės analizės, pagrindinis dėmesys darbe skiriamas jėgos panaudojimo draudimui tarptautinėje teisėje „jus ad Bellum“ ir jo ribotoms išimtims, kurio teisinio priskyrimo pagrindas labai svarbus. Taip pat aptariami ir teisiniai iššūkiai, kuriuos hibridinis karas iškelia ginkluotųjų konfliktų klasifikacijai bei hibridinių priemonių poveikiui generuojant gretutinius konfliktus viename mūšio lauke, o taip pat siekiama atskleisti ar dabartinė tarptautinė teisė pajėgi spręsti hibridinio karo iššūkius.

Gynimo informacija

Gynimas vyks anglų kalba, lapkričio 23 d. 11:00. Stebėti galima gyvai VU Teisės fakulteto Kazimiero Leono Sapiegos (302) auditorijoje arba nuotoliniu būdu (nuoroda).

Disertacija rengta 2015 – 2022 metais Vilniaus universitete. Ją rasti galite čia.