Pradžia > Renginiai > Dokt. Mirandos Borusevičiūtės disertacijos „Konstitucinė speciali teisėjų institucija Lietuvoje: teisinio reguliavimo iššūkiai“ gynimas

Laikas:2024 m. birželio 17 d.,

12.00 — 14.00 val.

Vieta:VU Teisės fakultetas, 302 a.
Renginio kalba:Lietuvių k.

2024 m. birželio 17 d. 12 val.   VU Teisės fakulteto doktorantė Miranda Borusevičiūtė ginsis disertaciją tema „Konstitucinė speciali teisėjų institucija Lietuvoje: teisinio reguliavimo iššūkiai“.

Anotacija

Disertacijoje išsamiai yra tiriama Konstitucijos 112 straipsnio 5 dalyje nurodyta speciali teisėjų institucija ir atskleidžiamos šios teisėjų institucijos perspektyvos. Disertacijoje yra mėginama nustatyti, kokia institucija yra nurodyta Konstitucijos 112 straipsnio 5 dalyje, kiek galima tiksliau ją apibrėžiant, ir mėginama įvertinti, kokią instituciją įstatymų leidėjas nusprendė numatyti įstatymu. Disertacijoje argumentuojama, kad įstatymų leidėjas, pasirinkdamas teisminės valdžios savivaldos modelį ir įstatymu reguliuodamas santykius, susijusius su teisėjų korpuso formavimu, deramai neįvertino tikslo, kuriam vien tik iš teisėjų formuojama Teisėjų taryba kaip speciali teisėjų institucija turi būti sudaryta, ir jos galimų pagal Konstituciją vykdyti įgaliojimų apimties aspekto, ir įsteigtu Teisėjų tarybos modeliu ne tik neužtikrino teisminės valdžios savivaldos veiksmingumo, bet ir nukrypo nuo specialios teisėjų institucijos konstitucinės sampratos. Disertacijoje surandamas sprendimas, kuris leistų performuoti dabartinę Teisėjų tarybą, nedarant pataisų Konstitucijoje.

Vadovas – doc. dr. Haroldas Šinkūnas.

Gynimo informacija

Disertacija rengta 2019-2023 metais Vilniaus universitete.

Disertaciją skaityti galite čia.

Gynimus bus galima stebėti gyvai VU TF 302 a. ir nuotoliu, per Microsoft Teams.