Pradžia > Renginiai > Dokt. Ugnės Markevičiūtės disertacijos „Europos Sąjungos valstybių narių teisinis bendradarbiavimas perduodant ir perimant nuteistuosius laisvės atėmimu tolesniam bausmės atlikimui“ gynimas

Laikas:2024 m. birželio 21 d.,

11.00 — 13.00 val.

Vieta:VU Teisės fakultetas, 302 a.
Renginio kalba:Lietuvių k.

2024 m. birželio 21 d. 11 val.   VU Teisės fakulteto doktorantė Ugnė Markevičiūtė ginsis disertaciją tema „Europos Sąjungos valstybių narių teisinis bendradarbiavimas perduodant ir perimant nuteistuosius laisvės atėmimu tolesniam bausmės atlikimui“.

Anotacija

Remiantis teisiniu reguliavimu ir teisės taikymo praktika disertacijoje analizuojamas Lietuvos Respublikos ir kitų ES valstybių narių teisinio bendradarbiavimo institutas perduodant (perimant) nuteistuosius laisvės atėmimu toliau atlikti bausmę, įgyvendinus abipusio pripažinimo principu grindžiamą Pamatinį sprendimą 2008/909/TVR ir siekiama atskleisti jo praktinio taikymo problemas ir pateikti galimus šių problemų sprendimo būdus. Šiam tikslui pasiekti disertaciniame tyrime atskleidžiama: 1) abipusio pripažinimo principu grindžiamo ES valstybių narių teisinio bendradarbiavimo instituto perduodant (perimant) nuteistuosius laisvės atėmimu tolesniam bausmės atlikimui susiformavimo raida, socialinės reabilitacijos, kaip nuteistųjų laisvės atėmimu perdavimo toliau atlikti bausmę ratio legis esmė ir vertinimo kriterijų turinys; 2) nuteistųjų laisvės atėmimu perdavimo (perėmimo) iš kitos ES valstybės narės į Lietuvos Respubliką toliau atlikti bausmę pagrindai ir sąlygos; 3) kitos ES valstybės narės sprendimu dėl laisvės atėmimo paskirtos bausmės derinimo su LR BK ir LR BVK reikalavimais tvarka, kai Lietuvos Respublikoje pripažįstamas ir vykdomas kitos ES valstybės narės sprendimas dėl laisvės atėmimo. Atsižvelgiant į tyrimo rezultatus, disertacijoje pateikiami pasiūlymai, susiję su tam tikrų Lietuvos Respublikos įstatymo „Dėl Europos Sąjungos valstybių narių sprendimų baudžiamosiose bylose tarpusavio pripažinimo ir vykdymo“ nuostatų interpretavimu, teisės doktrinos plėtojimu ir teisėkūra (de lege ferenda).

Vadovas – prof. habil. dr. Gintaras Švedas.

Gynimo informacija

Disertacija rengta 2018-2023 metais Vilniaus universitete. Disertaciją skaityti galite čia.

Gynimus bus galima stebėti gyvai VU TF 302 a. ir nuotoliu, per Microsoft Teams.