Pradžia > Renginiai > Doktorantės O.Shevchenko disertacijos gynimas

Doktorantės O.Shevchenko disertacijos gynimas

Laikas:2023 m. lapkričio 17 d.,

13.00 — 14.30 val.

Vieta:Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Kazimiero Leono Sapiegos (302) auditorijoje(Saulėtekio al. 9, I rūmai, Vilnius)
Renginio kalba:Anglų

Lapkričio  17 d. 13 val. VU teisės fakulteto doktorantė Olga Shevchenko ginsis disertaciją tema „Civilinės atsakomybės už incidentus, susijusius su automatizuotų transporto priemonių valdymu Europos Sąjungoje reglamentavimas“(„Regulation of Civil Liability for Incidents related to Intelligent Connected Driving in the European Union“.)

ANOTACIJA

Šiuo metu Europos Sąjungoje pradėjus testuoti automatizuotas transporto priemones (angl. Intelligent Connected Vehicles, ICVs) visų šalių narių įstatymų leidėjai toliau ieško galimo tvaraus automatizuotų transporto priemonių civilinės atsakomybės reguliavimo būdo. Šioje disertacijoje siūlomas Sinergetinis automatizuotų transporto priemonių civilinės atsakomybės reglamentavimas, kuris turėtų būti vertinamas kaip gamintojo civilinės atsakomybės už netinkamos kokybės produktus ir motorinių transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės reglamentavimo ES lygmenyje simbiozė. Šiame tyrime analizuojamas Sinergetinio automatizuotų transporto priemonių civilinės atsakomybės reglamentavimo įgyvendinamumas ir tinkamumas per jo atitikties Europos Sąjungos ir valstybių narių teisiniams požiūriams prizmę. Sinergetinis automatizuotų transporto priemonių civilinės atsakomybės reglamentavimas turėtų būti nukreiptas į dabartinių teisinių spragų užpildymą. Siekiant išvengti galimo optimalaus nukentėjusiųjų apsaugos lygio sumažėjimo nuo numatomų neigiamų padarinių, susijusių su automatizuotų transporto priemonių incidentais, šiame tyrime pagrindinis dėmesys skiriamas Sinerginės automatizuotų transporto priemonių civilinės atsakomybės įgyvendinimui Europos Sąjungos lygmenyje. Sinergetinis automatizuotų transporto priemonių civilinės atsakomybės reglamentavimas yra skatinamas per vienodų taisyklių, susijusių su civiline atsakomybe siaurame kontekste, prizmę, kuria siekiama užkirsti kelią neigiamam poveikiui nukentėjusiesiems tarpvalstybiniuose įvykiuose, priklausomai nuo to, kurioje valstybėje šie įvyko.

Disertacija rengta 2017-2023 metais Vilniaus universitete. Ją skaityti galite čia: