Pradžia > Renginiai > Doktoranto J. Bartkaus disertacijos „Įrodymų leistinumas tarptautiniame komerciniame arbitraže“ gynimas

Laikas:2023 m. lapkričio 24 d.,

16.30 — 17.30 val.

Vieta:Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Kazimiero Leono Sapiegos (302) auditorijoje (Saulėtekio al. 9, I rūmai, Vilnius) ir nuotoliu
Renginio kalba:Anglų

Lapkričio  24 d. 16:30 val.   VU teisės fakulteto doktorantas Jurgis Bartkus ginsis disertaciją tema „Įrodymų leistinumas tarptautiniame komerciniame arbitraže”.

Pagrindinis disertacijos tikslas – atskleisti, išanalizuoti ir kritiškai įvertinti įrodymų leistinumo status quo tarptautiniame komerciniame arbitraže. Įrodymų leistinumo status quo galima apibūdinti trimis plačiai paplitusiais požiūriais: 1) įrodymų leistinumas tarptautinio komercinio arbitražo procese vaidina nereikšmingą vaidmenį; 2) arbitražo teismai yra linkę laikytis liberalaus požiūrio į įrodymų leistinumo taisyklių taikymą. Kitaip tariant, arbitrai priima beveik visus šalių pateiktus įrodymus; 3) jeigu šalys nesusitaria kitaip, sprendimas dėl įrodymų leistinumo paliekamas plačiai arbitražo teismų diskrecijai. Disertacijoje ne tik atskleidžiami ir įvertinami šie trys požiūriai, bet ir nustatomi esminiai jų trūkumai bei siūlomi konkretūs būdai, kaip būtų galima pagerinti įrodymų leistinumo taisyklių reglamentavimą ir taikymą tarptautiniame komerciniame arbitraže.

Disertacija rengta 2019-2023 metais Vilniaus universitete ir Gento universitete. Disertaciją skaityti galite čia.

Gynimus bus galima stebėti ir nuotoliu, per Microsoft Teams.