Pradžia > Renginiai > Mokslinė diskusija „Tiesos paieškos teismo procese“

Mokslinė diskusija „Tiesos paieškos teismo procese“

Laikas:2024 m. balandžio 16 d.,

13.00 — 14.30 val.

Vieta:Vilniaus universiteto Teisės fakultetas, 302 aud.
Renginio kalba:Lietuvių

Anglų rašytojas George Orwell‘as teigė, kad Anglijoje tokiomis sąvokomis, kaip objektyvi tiesa, vis dar tikima. Anot Orwell‘o, objektyvioji tiesa yra iliuzija, bet nepaisant to, labai galinga iliuzija.

Tiesos paieškos kiekvieną dieną vyksta teismo procese. Šalys teismo proceso metu bando pagrįsti, kad tiesa yra jų teikiamų įrodymų pusėje. Todėl teismui neišvengiamai iškyla klausimas – kokią tiesą jis turi nustatyti? Formalią, t. y. tiesą, kurią mato išimtinai tik iš pateiktų įrodymų? Objektyviąją, t. y. tiesą, kuri egzistuoja be menkiausio abejonės? Ar galbūt apskritai tiesa yra tik iliuzija, todėl bandymas ją nustatyti tėra savitikslis.

VU TF Anglijos teisės centras kviečia į mokslinę diskusiją, kurios metu mokslininkai ir praktikai diskutuos su tiesa ir jos samprata teismo procese susijusiais klausimais.

Diskusijoje dalyvaus: prof. habil. dr .Valentinas Mikelėnas, doc. dr. Giedrė Lastauskienė, doc. dr. Remigijus Merkevičius, lekt. dr. Eglė Zemlytė.

Moderatorius: dr. Jurgis Bartkus.