Pradžia > Renginiai > Tarpdisciplininis lietuvių lenkų simpoziumas „Tarp teisės ir literatūros. Czesławas Miłoszas“

Laikas:2024 m. kovo 05 d.,

11.00 — 12.30 val.

Vieta:VU Teisės fakultetas, 1 a., Tech hub erdvė
Renginio kalba:Lietuvių k. su vertimu į lenkų k.

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Lenkijos teisės mokykla maloniai kviečia į tarpdisciplininį lietuvių ir lenkų simpoziumą „Tarp teisės ir literatūros. Czesławas Miłoszas“.

Bendro lietuvių lenkų susitikimo, skirto teisei ir literatūrai, įkvėpimas – Lenkijos Respublikos Senato 2024 metų paskelbimas Czesławo Miłoszo metais. Šiemet sukanka 20 metų nuo Nobelio premijos laureato mirties. Verta priminti, kad Czesławas Miłoszas baigė teisės studijas S. Batoro universiteto Teisės ir socialinių mokslų fakultete, 1934 metų liepos 2 dieną įgijęs teisės magistro laipsnį. Simpoziumo metu kalbėsime apie teisės ir literatūros sąsajas bei aptarsime mažiau žinomus Nobelio premijos laureato biografijos ir kūrybos aspektus.

Renginys vyks š. m. kovo 5 d. 11.00-12.30 val. Vilniaus universiteto Teisės fakultete, Saulėtekio al. 9, Tech Hub erdvėje (pirmas aukštas).

Programa:

• Atidarymas. Lenkijos Respublikos ambasadorius P. Konstanty Radziwiłł ir Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas doc. dr. Haroldas Šinkūnas.
  • Miłoszo jaunystė Vilniuje. Birutė Jonuškaitė, Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininkė, rašytoja, poetė, žurnalistė ir vertėja
  • Czesławas Miłoszas. Teisininkas, kuris rašė eilėraščius. Dr. Tomasz Snarski, Gdansko universiteto Teisės ir administravimo fakulteto docentas, advokatas, filosofas ir poetas.
  • Diskusija. Moderatorė – doc. dr. Ilona Michailovič, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas.

Renginys vyks lietuvių kalba su vertimu į lenkų kalbą. Registracija iki kovo 4 d.

Simpoziumo partneriai – Lenkijos institutas Vilniuje ir Lietuvos lenkų mokslininkų draugija.