Pradžia > Naujienos > Advokato iš JAV paskaitos ir diskusija apie teisės praktikos pradžią

Advokato iš JAV paskaitos ir diskusija apie teisės praktikos pradžią

AUTORIUS: Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyrius

Balandžio 16-27 dienomis VU Teisės fakultete viešėjo ilgametę patirtį turintis teisės profesionalas – advokatas Michael G. Chapman iš Nevados, JAV. Teisininkas skaitė paskaitų ciklą „Teisė į nuosavybę ir bylinėjimasis Jungtinėse Amerikos Valstijose“.  Paskaitų metu vyko trumpas susipažinimas su JAV teisine sistema, teisės aktų hierarchija, po to buvo pasakojama apie JAV valstijų teisę, susijusią su nekilnojamuoju turtu, servitutais. Buvo pristatomos įdomiausios bylos šiais klausimais.

Diskusijoje apie teisės praktikos pradžią Michael G. Chapman kartu su advokate A. Balčiūne ir advokato padėjėja J. Rakauskaite aptarė esminius skirtumus tarp darbo mažose bei didelėse advokatų kontorose. Esą, nors egzistuoja nuomonė, jog labiau teisininkai nori dirbti didelėse kontorose, dažnai vos kelis žmones turinčios advokatų kontoros gali suteikti žymiai daugiau patirties. „Kur tau labiau patiks dirbti priklauso nuo to, kokie tavo tikslai. Jei nori specializuotis konkrečiame teisės lauke, tai geriausiai pavyks didelėse kontorose, kuriose darbai paskirstomi tarp daugybės teisininkų. Tačiau norint įgauti platesnį suvokimą, gilinti žinias bei patirtį įvairiose srityse – tai geriau pavyks mažose kontorose, kur bus galima gilintis į įvairių sričių bylas”, – pasakojo J. Rakauskaitė.

Teisininkas iš JAV prisiminė savo pirmuosius klientus. Esą iš pradžių buvo sunku sugalvoti, kaip juos pritraukti, tačiau netrukus suprato pažįstantis daug šios srities žmonių, kurie iš lūpų į lupas paskleidė žinią ir pradėjo vesti klientus. Dėl šios priežasties advokatas siūlo visada palaikyti gerus santykius tiek su kitais teisininkais, tiek su teisėjais ir, žinoma, klientais. Jei negali sutarti su savo klientu ir jūsų santykius lydi ginčai – geriau pasukti skirtingais keliais.