Pradžia > Naujienos > Artėjant Konstitucijos dienai – Kodi’ 2016 renginių maratonas

Artėjant Konstitucijos dienai – Kodi’ 2016 renginių maratonas

AUTORIUS: VU TF

Spalio 25 d. – ypatinga data visiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Būtent šią dieną, prieš 24 metus, Lietuvos Respublikos piliečiai referendume priėmė naująją Konstituciją, įtvirtinusią demokratinės valstybės ir visuomenės pamatus.

Vilniaus universiteto Studentų atstovybė Teisės fakultete (VU SA TF), siekdama priminti šios dienos svarbą, organizuoja Konstitucijos dienai paminėti skirtą projektą „Konstitucijos Dienos 2016“ (KoDi’16). Jau tradicija tapusiu ir šiemet dvyliktą kartą organizuojamu projektu studentai siekia atskleisti Konstituciją kaip vertybę, skatinti ir ugdyti pagarbą teisinei valstybei bei pagrindiniam jos įstatymui, gilinti piliečių teisinę savimonę ir stiprinti Konstitucijos žinias.

Renginį globoja – J.E. Valdas Adamkus

Konstitucijos dienos minėjimas – tai kelių dienų renginys, pritrauksiantis įvairaus amžiaus Konstitucija besidominčius piliečius.

  • Atidarymo renginys 10/22 13.00 val. V. Kudirkos aikštėje

Šeštadienį vidurdienį prie vyriausybės būsimieji teisininkai praeiviams teikė nemokamas teisines konsultacijas, išdalino pusę tūkstančio Konstitucijų, surengė žaidimus bei diskusiją apie žodžio laisvę. Renginį vainikavo nemokamas koncertas V. Kudirkos aikštėje. Šio renginio tikslas – įtraukti Vilniaus miesto gyventojus ir svečius į veiklas, susijusias su Konstitucijos žinojimu, supažindinti su pagrindinio valstybės įstatymo svarba, sumažinti atotrūkį tarp žmonių ir teisės, teikiant nemokamas teisines konsultacijas.

  • Protmūšis 10/23 18.00 val. „Scenoje“

Puiki proga pademonstruoti kritinį mąstymą ir sumanumą, atsakant į kebliausius bei netikėčiausius klausimus susijusius su Konstitucija. Renginio metu buvo siekiama interaktyviai pristatyti Konstitucijos ginamas vertybes. Vedėjas – Mantas Bartuševičius.

  • Filmo peržiūra ir diskusija 10/24 18.00 val. M. Mažvydo bibliotekoje

Tradiciniu tapęs renginys kvies nemokamai pažiūrėti projekto „Misija: Baltijos kelias“ filmą bei sudalyvauti diskusijoje su jo kūrėjais. Norėdami pasauliui priminti apie 1989 m. rugpjūčio 23 d. Baltijos kelią, jaunuoliai, sugalvoję švęsti laisvę savaip, keliavo automobiliu per tris Baltijos valstybes taip skatindami pilietiškumą ir patriotiškumą.

  • Konferencija 10/25 17.00 val.MKIC

Uždaromasis KoDi’16 renginys – konferencija. Konferencijos tema ypač aktuali, labai daug apkalbėta, matyta visur, kur tik įmanoma ir visapusiškiausiais būdais. Kas tai? Tai – Politinė reklama, kuri ypač įvairi buvo prieš šiuos Seimo rinkimus. Tad spalio 25 d. 17 val. MKIC Konferencijų salėje kalbėsime apie tą plonytę ribą tarp genialumo ir absurdiškumo – „Politinė reklama. Kaip pajusti ribą tarp genialumo ir absurdiškumo?“.

  • Ekskursijos po Konstitucinį Teismą 10/26 13.00 ir 15.00 val. LR Konstituciniame teisme

90-čiai žmonių bus suteikta galimybė apsilankyti LR Konstituciniame Teisme ir iš pirmų lūpų sužinoti apie Konstitucinio Teismo veiklą bei Konstitucijos taikymo subtilybes, planuojamos 2 ekskursijos, kuriose dalyvaus LR Konstitucinio Teismo teisėjai.