Pradžia > Naujienos > Įspūdžiai iš tarptautinio studentų seminaro Pečo universitete Vengrijoje

Įspūdžiai iš tarptautinio studentų seminaro Pečo universitete Vengrijoje

AUTORIUS: Tomas Pilkis

2017 m. lapkričio 13-17 dienomis Pečo universitete, Vengrijoje vyko tarptautinis studentų (Europos ir konstitucinės teisės) seminaras, kurio šių metų tema buvo „The role of State in the 21st century“. Seminare dalyvavo studentai ir dėstytojai iš Lietuvos, Lenkijos, Vengrijos, Rusijos, Vokietijos, Latvijos ir Kenijos. Šiame projekte VU Teisės fakulteto dėstytojai ir studentai dalyvauja jau 12 kartą.

Šiais metais Vilniaus universiteto Teisės fakultetą atstovavo ir pranešimus skaitė studentai: Aurelija Šerniūtė, Vilius Norvaišas, Tomas Pilkis ir doktorantas Vytis Turonis, kuruojami doc. dr. Vaidoto Vaičaičio. Pranešimų tematika – valstybės vaidmuo šiuolaikinėje valstybėje.

Teisės fakulteto studentai savo pranešimuose svarstė šiuos klausimus: dviguba pilietybė, suvereniteto samprata, valstybės pasaulietiškumas ir gero administravimo principas Lietuvos konstitucinėje teisėje. Pranešimai buvo skaitomi keturių skirtingų temų grupėse, kuriose buvo kiekvienos šalies atstovas. Visiems iš jų pristačius savo nagrinėjamus klausimus vykdavo diskusija, kurios metu klausytojai uždavinėdavo klausimus, o pranešėjai atsakinėdavo pasidalindami savo įžvalgomis.

Norime pasidžiaugti, kad nominaciją už geriausią mokslinį darbą gavo VU TF 3 kurso studentas Vilius Norvaišas, kuris skaitė pranešimą tema: „Popular sovereignty through referendum v. the rule of law as eternal clause: the constitutional doctrine of Lithuania“. Seminaro pabaigoje visų šalių atstovams buvo įteikti dalyvavimo sertifikatai.

Seminaro metu vakarais vykdavo kultūrinė renginio dalis. Jos metu dalyviai buvo kviečiami į ekskursiją po Pečo senamiestį, taip pat supažindinami su Vengrijos vyndarystės tradicija. Šis tarptautinis studentų seminaras yra išskirtinė proga susipažinti su geriausiais teisės studentais iš skirtingų šalių, taip pat vystyti viešojo kalbėjimo gebėjimus, praplėsti savo teisines žinias bei puikiai praleisti laiką su kolegomis iš Vilniaus universiteto ir kitų šalių dalyviais. Dėkojame seminaro organizatoriams ir nekantriai lauksime informacijos apie tai, kur seminaras vyks kitais metais.