Pradžia > Naujienos > Įvyko virtuali VU TF SMD baigiamoji konferencija

Įvyko virtuali VU TF SMD baigiamoji konferencija

Gegužės 7 d. pirmą kartą virtualiu būdu vyko VU TF Studentų mokslinės draugijos (SMD) baigiamoji konferencija. Tai buvo ir vienas šių metų Teisininkų dienų (Tedi’20) renginys.

Konferencijos metu savo darbus pristatė šešios komandos:

• Alanas Gulbinas, Kamilė Jogminaitė kalbėjo apie skaitmeninio verslo apmokestinimo problemass ir iššūkius;
  • Gretės Bagdonaitės ir Leilos Abi Chaker tema buvo „Kas atsakingas už šavrius vandenynus?”;
  •  Gabrielė Velta Mickevičiūtė ir Vytautas Pasvenskas diskutavo tema „Vaiko teisė į asmens duomenų apsaugą”;
  • Akvilės Medvedevaitės ir  Aurelijaus Meinorio tema – „Privačios kariuomenės: teisinė aklavietė”;
  • Vincas Šniutė ir Danas Šniutė kalbėjo tema „Kariniai dronai: ar galime apsaugoti civilius?”
  • Monika Ubavičiūtė ir Laimonas Petreikis kalbėjo tema „Prieigų prie interneto svetainių blokavimas kaip autorių teisių gynybos būdas”.

Komisijos ir žiūrovais balsais pirmąją vietą užėmė Alanas Gulbinas ir Kamilė Jogminaitė, kurie pranešime teigė, kad keičiantis verslo vertės matavimo sampratai, t.y. jog verslai kuria vertę ne tik nuolatinės buveinės vietoje, o ir ten kur jos nėra, atsiranda realus pagrindas modifikuoti pelno mokesčio reguliavimą ir įvesti skaitmeninės buveinės sąvoką.

Antrąją vietą užėmė Gretės Bagdonaitė ir Leila Abi Chaker, o trečiąją – Gabrielė Velta Mickevičiūtė, Vytautas Pasvenskas.

Tradiciškai visi nugalėtojai buvo apdovanoti VU TF Alumni draugijos stipendijomis, o vėliau bus išleistas ir visų parašytų darbų leidinys.