Pradžia > Naujienos > Lekt. dr. Donatas Murauskas dalyvavo tarptautinėje žmogaus teisių konferencijoje Taline

AUTORIUS: Lekt. dr. Donatas Murauskas

2017 m. vasario 9–10 d. lekt. dr. Donatas Murauskas dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Human Rights and the Controversy About the Nature of Law“ (Taline).

Konferencijoje dalyvavo ne vienas aukšto lygio teisės teorijos, teisės filosofijos ir filosofijos tyrėjas iš Vokietijos, Austrijos, Jungtinės Karalystės, Italijos, Ispanijos, Suomijos ir Estijos, konferencija atidaryta Estijos teisingumo ministro ir Talino universiteto rektoriaus sveikinimo žodžiais. Konferencijos tikslas buvo aptarti žmogaus teisių prigimtį, atskaitos tašku laikant vieno svarbiausių šių laikų teisės filosofų Robert Alexy (Kylio universitetas, Vokietija) darbus šia tema. Konferencijos metu R. Alexy ne tik pristatė savo žmogaus teisių teoriją, kuri įsilieja į jo bendrą demokratiškumo kriterijų atitinkančią teisės sampratą, bet ir aktyviai įsitraukė į renginyje vykusias diskusijas. Konferencijos metu teoriniu, filosofiniu ir praktiniu aspektais nagrinėti tokie klausimai kaip žmogaus teisių moralinis pagrindimas, pagrindinių teisių balansavimo būtinybė ir balansavimo taikymas praktikoje, moralės teisėje būtinybė ir kiti su R. Alexy teorijomis daugiau ar mažiau susiję klausimai. Konferencijos metu buvo keliami ne tik teoriniai, bet ir praktiniai žmogaus teisių užtikrinimo probleminiai aspektai, susiję ir su šiuo metu pasaulyje įžvelgtina „vertybine krize“ bei nacionalizmo suaktyvėjimu.

Konferencijos programa.