Pradžia > Naujienos > Lietuvoje – 13-oji Europos teisės vasaros mokykla

Lietuvoje – 13-oji Europos teisės vasaros mokykla

Š. m. birželio 27 d. – liepos 4 d. Vilniaus universitete vyks Europos teisės vasaros mokykla. Unikali ir alternatyvų Lietuvoje neturinti tarptautinė trijų universitetų įgyvendinama iniciatyva šiemet sukvies akademiniam diskursui aktualiais teisiniais migracijos Europos Sąjungoje klausimais.

„Masinės migracijos procesai Europoje yra aktualus šiuolaikinių teisinių valstybių nuolatinio diskurso ir naujų iššūkių priimant sprendimus objektas. Tarptautiniu ir Europos Sąjungos mastu ieškant sutarimo ir bendro teisinio reguliavimo, kuris padėtų įveikti vis aštrėjančias problemas, būtina palyginamai įvertinti skirtingus valstybių požiūrius bei pozicijas. Džiaugiamės, kad Vilniaus universitetas yra ta erdvė, kuri šiemet migracijos krizės kontekste sutelks akademinę teisininkų bendruomenę aktyviai diskusijai ir konstruktyviai sprendimų paieškai dėl socialinės ir teisinės Europos Sąjungos ateities“, – artėjant Europos teisės vasaros mokyklai mintimis dalijasi VU Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis.

Europos teisės vasaros mokyklą įgyvendina Vilniaus universiteto Teisės fakultetas, Frankfurto prie Maino J. W. Goethe (Vokietija) bei Paryžiaus Ouest Nanterre-La Défense (Prancūzija) universitetai. Po seniausio Rytų Europoje Vilniaus universiteto skliautais susirinkę Lietuvos, Prancūzijos, Vokietijos teisės studentai, doktorantai bei profesoriai šįkart kartu aptars istorines migracijos Europoje ištakas, vertins migraciją iš tarptautinės bei Europos Sąjungos viešosios ir privatinės teisės perspektyvos, analizuos susijusius darbo rinkos, laisvo darbuotojų judėjimo klausimus, taip pat tirs migracijos ir pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių sąveiką, lygiateisiškumo užtikrinimą, pabėgėlių teisinės padėties bei ginčų atvejus, baudžiamosios teisės, socialinės apsaugos teisės bei humanitarinės pagalbos vaidmenį kuriant teisinį reguliavimą ir teisinėmis priemonėmis užtikrinant asmenų apsaugą, derinant valstybių interesus. Programa gausi paskaitų bei praktinių užsiėmimų, paremtų tarptautinio, Europos Sąjungos bei atskirų valstybių nacionalinio teisinio reguliavimo mechanizmų taikymo praktika. Dalyviai taip pat turės galimybių pažinti Lietuvos kultūros bei gamtos paveldą, neformalioje aplinkoje diskutuoti su savo bendraamžiais iš kitų Europos universitetų.

Š. m. birželio 27 d. Vilniaus universiteto Mažojoje Auloje vyksiančioje iškilmingoje ceremonijoje mokyklą atidarys Vilniaus universiteto rektorius prof. habil. dr. Artūras Žukauskas, Prancūzijos ambasados Lietuvoje atstovas – patarėjas bendradarbiavimui ir kultūros reikalams ir Prancūzijos instituto Lietuvoje direktorius – p. Frédéric Bellido, Vokietijos ambasados Lietuvoje nuolatinis ambasadorės pavaduotojas p. Michael Morgenstern, Europos teisės vasaros mokyklos direktoriai: Paryžiaus Ouest – Nanterre – La Défense universiteto prof. dr. Soazick Kerneis, Frankfurto prie Maino J. W. Goethe prof. dr. Klaus Günther, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis.

Iškilmingas 13-osios Europos teisės vasaros mokyklos atidarymas vyks 2016 m. birželio 27 d., 11.00 val., Vilniaus universiteto Mažojoje Auloje (Universiteto g. 3, Vilnius).

Europos teisės vasaros mokykla – tai nuo 2004 m. vasaros kasmet vykstantis tarptautinis savanoriška iniciatyva paremtas projektas. Čia kasmet dalyvauja studentai iš Vokietijos, Prancūzijos ir Lietuvos. Visi Europos teisės vasaros mokyklos dalyviai gaus trijų aukštųjų mokyklų kartu išduotus sertifikatus, kurie vertinami kaip rekomendacija įsidarbinant.

Daugiau informacijos apie 13-ąją Europos teisės vasaros mokyklą bei jos programa.

Kontaktinė informacija: Gintarė Tamašauskaitė-Janickė / Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Prancūzijos teisės centras / 714 kab., Saulėtekio al. 9 – I rūmai, 10222 Vilnius / el. p. Gintare.Tamasauskaite@tf.vu.lt / tel. 8 682 82728.

Vilniaus universiteto Teisės fakulteto informacija