Pradžia > Naujienos > Net 3 mūsų studentų video klipai „Diena su Teisėju“ pateko tarp projekto favoritų

Net 3 mūsų studentų video klipai „Diena su Teisėju“ pateko tarp projekto favoritų

AUTORIUS: VU TF

Lapkričio 30 d. kino teatrą užplūdo būrys teisėjų bei šalies universitetų teisės ir žurnalistikos studentų – daugiau nei šimto svečių sulaukusiame finaliniame projekto „Diena su teisėju 2016“ renginyje išrinkti ir apdovanoti kūrybiškiausi projekto dalyvių video klipai.

Kiek puodelių kavos per dieną išgeria teisėjas? Ką jis veikia laisvalaikiu? Kas motyvuoja pasirinktame kelyje? Kiek kilogramų sveria trijų tomų byla? Atsakymus į šiuos ir daugelį kitų klausimų savo parengtuose pristatymuose šiemet pateikė 70 projekto „Diena su teisėju 2016“ dalyvių.

Jų darbus vertino ir favoritus išrinko šalyje žinomi žurnalistai, komunikacijos ir rinkodaros ekspertai bei teisėjai, asmeniškai skyrę prizus nugalėtojams – nuo bendrų pietų, vizitų didžiausių naujienų portalų redakcijose iki privačių paskaitų ir ekskursijų skirtinguose šalies miestuose ir teismuose.

Prisimindama savo patirtį teisėjo amplua dalyvaujant projekte „Žurnalistas teisėjo kėdėje“ InfoTV žurnalistė Rasa Tapinienė pasakojo iki tol neįsivaizdavusi, koks nelengvas teisėjo darbas: „Niekada negalvojau, kad teisėjo darbą lydi tiek daug emocijų, netikėtų situacijų, kuriose reikia ne tik mokėti greitai reaguoti, bet ir blaiviai mąstyti ir išlikti ramiu“. Pasak jos, studentų darbai puikiai atskleidė teisėjų įvairiapusiškumą.

Renginyje apdovanoti studentai sakė likę maloniai nustebinti teisėjų paprastumu, nuoširdumu ir atsidavimu savo darbui. „Teisėjai – tokie patys žmonės kaip ir  mes visi: nepaisant įtampos ir streso ypatingo profesionalumo reikalaujančiame darbe jų kabinetuose kartais kvepia kava, jie randa laiko ir pajuokauti ir užsiimti visuomenine veikla ir netgi turi šeimas“, – juokavo studentai.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Armanas Abramavičius savo prizą studentams skyręs „Už subtilų humorą, atskleidžiant teisėjo darbo rimtumą ir atsakingumą“ kvietė į savo profesiją dažniau pažvelgti per humoro prizmę: „Mūsų darbas sunkus ir varginantis, tačiau norėdamas jį dirbti ir tobulėti šioje srityje turi gebėti atsiriboti – ir į sunkius dalykus reikia mokėti pažvelgti per humoro prizmę“.

Projekte „Diena su teisėju 2016“ šiemet iš viso dalyvavo 70 Vilniaus universiteto, Mykolo Romerio universiteto ir Vytauto Didžiojo universiteto teisės ir žurnalistikos studentų, apsilankiusių 17-oje šalies teismų ir susitikusių su pusšimčiu šalies teisėjų.

Vilniuje kino teatre „Multikino“ vykusiame finaliniame projekto „Diena su teisėju 2016“ renginyje favoritais šiemet pripažinti šie studentų darbai, tarp jų net 3 mūsų fakulteto studentų darbai:

– „Už kūrybinės formos paieškas, derinant skirtingus komunikacijos raiškos būdus“ – Laura Čiginskaitė ir Edgaras Augūnas (VU TF), Vytauto Didžiojo universiteto profesorės Audronės Nugaraitės nominacija;

– „Už idėjas be stereotipų“ – Vilius Norvaišas (VU TF) ir Izabelė Kačinskaitė, reklamos agentūros „The chocolate“ vadovo Tomo Nemūros nominacija.

– „Už humorą teisėje“ – Romanas Rokas Klingeris (VU TF) ir Gabrielius Matonis (VU TF), Lietuvos ryšių su visuomene specialistų sąjungos Tarybos nario Andriaus Kasparavičiaus nominacija.

– „Už profesionalų išpildymą“ – Vilma Kulytė ir Karolina Mikoliūnaitė, naujienų portalo 15min.lt žurnalisto Skirmanto Malinausko nominacija;

– „Už atvirumą“ – Ernas Jurgutis ir Karolis Sabaliauskas, InfoTV žurnalistės Rasos Tapinienės nominacija.

– „Už profesionaliai atskleistą teisėjo paveikslą“ – Andrius Murauskas ir Eglė Zubriūtė bei Sandra Kindiuk ir Indrė Šlikaitė, Kėdainių rajono apylinkės teismo pirmininko Mariaus Bartninko nominacija;

– „Už originalų „šiuolaikinės Lietuvos ateities“ požiūrį“ – Kristina Ižganaitytė ir Eglė Šimkonytė, „Už idėjos originalumą“ – Aistė Česnavičiūtė ir Karolina Aliukevičiūtė, Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjo Egidijaus Jarašiūno nominacija;

– „Už subtilų humorą, atskleidžiant teisėjo darbo rimtumą ir atsakingumą“ – Kristina Ižganaitytė ir Eglė Šimkonytė, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjo Armano Abramavičiaus nominacija.

Video klipai:

 

„Diena su teisėju 2016“ – tai Nacionalinės teismų administracijos jau trečius metus organizuojamas edukacinis projektas, skirtas teisės bei žurnalistikos studentus supažindinti su  teismų veikla ir teisėjo profesija.

Daugiau informacijos apie projektą „Diena su teisėju 2016“ rasite čia.

Nuotraukos E. Kurausko