Pradžia > Naujienos > Pasibaigė 16-oji Europos teisės vasaros mokykla

Pasibaigė 16-oji Europos teisės vasaros mokykla

Liepos 3 dieną pasibaigė savaitę laiko trukusi jau 16-oji Vilniaus universitete vykstanti Europos teisės vasaros mokykla . Unikali ir alternatyvų Lietuvoje ir beveik Europoje neturinti tarptautinė trijų universitetų įgyvendinama iniciatyva šiemet sukvietė akademiniam diskursui apie visai Europai aktualią lygiateisiškumo temą. Ji buvo nagrinėjama teisės teorijos, istorijos, privatinės bei viešosios teisės aspektais.

Šiais metais vasaros mokyklos dalyvavo ne tik Prancūzijos, Vokietijos ir Lietuvos studentai, bet ir aštuoni Ukrainos Lvovo universiteto studentai. Savaitgalį tradiciškai buvo organizuojama išvyka į žymią Lietuvos vietovę ir šiemet buvo aplankytas Kauno regionas. Be to, įvyko priėmimas Prancūzijos ambasadorės Lietuvoje rezidencijoje. Šiemet vasaros teisės mokykla dalinai sutapo ir su tarptautinio Nanterre tinklo susitikimu Vilniuje. Studentai turėjo galimybę dalyvauti Nanterre tinklo organizuotojo tarptautinėje mokslinėje konferencijoje, skirtoje teisės viršenybės problemoms Europoje.

Europos teisės vasaros mokykla – nuo 2004 m. vasaros kasmet vykstantis tarptautinis projektas, kurio iniciatoriai yra Vilniaus universiteto Teisės fakultetas, Frankfurto prie Maino J. W. Goethe (Vokietija) bei Paryžiaus Nanterre (Prancūzija) universitetai. Europos teisės vasaros mokyklos darbo kalbos yra vokiečių ir prancūzų.  Renginio dalyviai gauna trijų aukštųjų mokyklų kartu išduotus sertifikatus.

Programa