Pradžia > Naujienos > Sėkmingai apginta disertacija tema „Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą”

Sveikiname Justiną Bagdžių, kuris sėkmingai apgynė disertaciją tema „Atleidimas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą”!

Disertacijoje buvo pirmą kartą atlikta laidavimo taikymo praktikos baudžiamosiose bylose mokslinė analizė. Pagrindinis disertacinio tyrimo tikslas – teoriniais ir praktiniais pavyzdžiais kompleksiškai ištirti ir įvertinti atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą teisinį įtvirtinimą bei visuminį reguliavimą Lietuvos Respublikos įstatymuose, jo taikymo praktiką, atskleisti teisinio reguliavimo ir praktinio taikymo trūkumus. Darbe nemažai dėmesio skiriama atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą taikymo skirtinguose proceso etapuose problematikai, šią problematiką tiriant konstitucinių nekaltumo prezumpcijos ir teisingumo vykdymo principų kontekste, darant išvadą, kad atleidimo nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą taikymas teisminio nagrinėjimo ir ikiteisminio tyrimo metu skiriasi iš esmės.

Išsamiau panagrinėti disertaciją galite paspaudę čia.