Pradžia > Naujienos > Studentų ir doc. dr. V. Vaičaičio vizitas Maskvoje

Studentų ir doc. dr. V. Vaičaičio vizitas Maskvoje

2016 m. lapkričio 22-26 dienomis Maskvoje vyko tarptautinis studentų (Europos ir konstitucinės teisės) seminaras, kurioje dalyvavo studentai ir dėstytojai iš Rusijos, Lietuvos, Lenkijos, Vengrijos, Vokietijos, Latvijos ir netgi Kenijos. Šiame projekte VU Teisės fakulteto dėstytojai ir studentai dalyvauja ir daugiau kaip dešimt metų.

Keletą kartų šis studentų seminaras vyko ir Vilniaus Universitete. Šiais metais Vilniaus universiteto Teisės fakultetą atstovavo ir pranešimus skaitė studentai: Rūta Lipeikaitė, Monika Naujalė, Patricija Rukštelytė ir doktorantas Vytis Turonis, kuruojami doc. dr. Vaidoto Vaičaičio. Pranešimų tematika – pilietinės ir politinės teisės.

Šių metų seminaro tema: „Civil and political rights: concept and meaning in international law and national legal systems“. Mūsų fakulteto studentai savo pranešimuose nagrinėjo šias politines teises: rinkimų, peticijos, referendumo ir teisę (ne)priklausyti politinei partijai proporcinės rinkimų sistemos kontekste. Po kiekvieno pranešimo vyko diskusija, kurioje kiekvienas seminaro dalyvis turėjo galimybę išsakyti savo nuomonę bei įžvalgas.

Po seminaro dalyviai turėjo progos ir trumpai kultūrinei programai. Šis seminaras buvo puiki proga dalyviams praplėsti savo akiratį, ugdyti viešo kalbėjimo įgūdžius ir užmegzti ryšius su kitų šalių studentais. Rotacijos principu kitais metais ši konferencija vyks Vengrijoje, Pečo universitete.