Pradžia > Naujienos > Šurmuliavo „Konstitucijos dienos“

Šurmuliavo „Konstitucijos dienos“

Šiemet jau vienuoliktąjį kartą vyko tradicija tapusios „Konstitucijos dienos“, skirtos paminėti ypatingą datą visiems Lietuvos žmonėms – spalio 25-ąją, arba Konstitucijos dieną. Būtent šią dieną, prieš beveik 23 metus, Lietuvos Respublikos piliečiai referendume priėmė naująją Konstituciją, įtvirtinusią demokratinės valstybės ir visuomenės pamatus.

Tris dienas trukęs renginių ciklas pritraukė nemažą dalį teisininkų, Konstitucijos mylėtojų ir smalsuolių. Vyko ekskursijos po Lietuvos Respublikos Konstitucinį Teismą, konferencija „Elektroninis balsavimas: pilietiškumo išraiška ar galimybė nesąžiningiems politikams?“, Konstitucijų dalinimas, Konstitucijos pamokos mokiniams Vilniaus miesto mokyklose, teminio filmo peržiūra ir aptarimas.

Sekmadienį, spalio 25 d., Vilniaus V. Kudirkos aikštėje šurmuliavo baigiamasis Konstitucijos dienų renginys: susirinkusius džiugino koncertas, buvo teikiamos nemokamos teisinės konsultacijos, rengiami žaidimai ir konkursai mažiesiems. Uždaromąjį renginį vainikavo ypatinga diskusija apie Konstitucijos reikšmę ir vietą šiandieninėje valstybėje. Teisiniuose debatuose dalyvavo teisininkai, akademikai, studentai ir visi besidomintys. Renginyje apsilankė ir įžvalgomis dalijosi Vytautas Landsbergis – garbus politikas, visuomenininkas, kūrėjas, įdėjęs daug pastangų, kad mūsų valstybė ir Konstitucija būtų tokios, kokias matome dabar.