Pradžia > Naujienos > TF prof. dr. J.Paužaitės-Kulvinskienės vadovaujamas podoktorantūros projektas laimėjo LMT podoktorantūros stažuočių konkurse

Podoktorantūros stažuotoja dr. Leda Žilinskienė, vadovaujant prof. dr. Jurgitai Paužaitei-Kulvinskienei, nuo vasario 1 d. Teisės fakultete įgyvendins mokslinį projektą „Teisinės sistemos akceleravimas skatinant perėjimą prie atsinaujinančių išteklių energijos – in dubio pro futura“.

Teisė vaidina svarbų vaidmenį skatinant perėjimą prie atsinaujinančių išteklių energijos (AIE) – ji veikia kaip tokį perėjimą skatinantis veiksnys, o kartais ir kaip tokio perėjimo trukdis. Projekto tikslas – ištirti ir įvertinti teisinės sistemos akceleravimą pereinant prie atsinaujinančių išteklių energijos Lietuvoje. Projektas prisidės prie idėjos įgyvendinimo, kadangi bus tiriama, kokiomis teisinio administracinio reglamentavimo priemonėmis skatinamas perėjimas prie atsinaujinančių išteklių energijos, vertinama, ar AIE skatinimo priemonės nenužemins aplinkosauginių standartų taikymo ir aplinkosauginių procedūrinių teisių įgyvendinimo (Orhuso kovencijos) galimybių. Projekto metu bus vertinama, ar skatinimo priemonės dera su į ateitų orientuotais klimato kaitos tikslais bei esama teisine institucine sistema. Didelis dėmesys bus skiriamas teismų praktikos analizei, kadangi tik teismų sprendimais galutinai užtikinama asmenų teisių apsauga ir jų įgyvendinimas. Projekto metu bus siekiama ir doktrinos plėtojimo tikslų, formuojant platesnį in dubio pro futura kaip sprendimų priėmimo būdo taikymo pagrindimą. Tyrimo idėja neabejotinai yra nauja, aktuali ir svarbi nacionaliniu bei tarptautiniu lygiu, nes perėjimo prie AIE politika yra šiuo metu įgyvendinama Lietuvoje ir daugelyje kitų valstybių, o AIE plėtra iki šiol nebuvo kompleksiškai ir sistemiškai nagrinėta Lietuvos teisės moksle.

Sveikiname projekto vadovę ir stažuotoją!