Pradžia > Naujienos > Teismo inscenizacijoje – mūsų studentai vėl tarp geriausiųjų

Teismo inscenizacijoje – mūsų studentai vėl tarp geriausiųjų

Balandžio 29 – gegužės 2 dienomis jau dvidešimt antrąjį kartą vyko Centrinės ir Rytų Europos teisminio proceso inscenizacijos konkursas (CEEMC – Central and Eastern Europe Moot Competition). Šiemet konkursas vyko Slovakijos sostinėje Bratislavoje. Jame Lietuvai atstovavo Vilniaus universiteto Ana Kazanceva, Gintautė Neverauskaitė, Meda Alesiūtė ir Paulius Vaitkevičius.

CEEMC – tai Europos Sąjungos Teisingumo Teismo inscenizacijos konkursas, organizuojamas Didžiosios Britanijos teisės centro kartu su viena didžiausių advokatų kontorų pasaulyje Clifford Chance, skirtas studentams iš Centrinės ir Rytų Europos universitetų, kuriame dalyviai analizuoja Europos Sąjungos teisės probleminius klausimus fiktyvioje byloje, vykstančioje pagal prejudicinio sprendimo procedūrą. Vienas pagrindinių konkurso tikslų – gilinti studentų iš naujų Europos Sąjungos valstybių narių ar valstybių, kurios nėra narės, žinias Europos Sąjungos teisės interpretavimo ir taikymo srityse.

Konkursą sudaro du etapai – rašytinis ir žodinis. Pirmojo etapo metu komandos turi paruošti ir pateikti rašytinius argumentus, o antrajame, žodiniame etape, apginti savo poziciją teisminio proceso inscenizacijoje. Pirmajame etape Vilniaus universiteto Teisės fakulteto komanda parodė puikius rezultatus ir taip iškovojo teisę tęsti pasirodymą konkurse tarp geriausių atrinktų dalyvauti universitetų. Po pasirodymo žodiniame etape, Vilniaus Universiteto Teisės Fakulteto komandos narė Ana Kazanceva buvo nominuota tarp aštuonių konkurso dalyvių, pademonstravusių išskirtinai gerus viešojo kalbėjimo įgūdžius.

Teisėjų verdiktas nulėmė, kad konkurso nugalėtojais tapo čekų komanda iš Prahos Karolio universiteto.

Teisės fakulteto studentų komanda nuoširdžiai dėkoja vadovei Jevgenijai Vienažindytei ir kolegoms VU TF studentams Rokui Kazakevičiui ir Elvinai Jurčiukonytei, kurie ženkliai prisidėjo ruošiant rašytines pozicijas. Komanda už galimybę dalyvauti konkurse dėkoja rėmėjams – Tarptautinės ir ES teisės institutui, Vilniaus Universiteto Teisės fakultetui, advokatų kontorai Valiūnas Ellex, bei Notarų Rūmams.