Pradžia > Naujienos > Vilniuje prasidėjo jau 14-oji Europos teisės vasaros mokykla

Vilniuje prasidėjo jau 14-oji Europos teisės vasaros mokykla

AUTORIUS: Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyrius

Birželio 27 dieną Vilniaus universiteto Mažojoje Auloje iškilmingoje ceremonijoje buvo atidaryta jau 14-oji Europos teisės vasaros mokykla. Unikali ir alternatyvų Lietuvoje neturinti tarptautinė trijų universitetų įgyvendinama iniciatyva šiemet sukvietė akademiniam diskursui apie visai Europai aktualias problemas ir leis diskutuoti studentams su teisės mokslininkais apie laisvės, saugumo ir teisingumo erdvių ateitį Europos Sąjungoje. Jungtinėje Karalystėje vykęs dėl išstojimo iš Europos Sąjungos referendumas ir jau prasidėjusios derybos dėl JK išstojimo iš Europos Sąjungos, taip pat Europos Komisijos paskelbtoji Baltoji knyga dėl Europos ateities, pabėgėlių krizė bei populizmo banga ypač paskatino pasirinkti būtent tokią temą šiai vasaros mokyklai.

Atidarymo ceremonijos metu Europos teisės vasaros mokyklos dalyvius tradiciškai pasveikino Vilniaus universiteto rektorius prof. habil. dr. Artūras Žukauskas, Prancūzijos ambasadorius Lietuvoje Philippe Jeantaud, Vokietijos ambasados Lietuvoje Kultūros ir spaudos referentė p. Milena Dech. Tiek Prancūzijos ambasadorius, tiek ir Vokietijos ambasados atstovė paminėjo neseniai mirusio buvusio Vokietijos kanclerio Helmut Kohl žymią citatą „Europa yra mūsų ateitis. Europa yra mūsų likimas“. Taip pat ilgaamžiu projektu džiaugėsi Europos teisės vasaros mokyklos direktoriai: Paryžiaus Nanterre universiteto Em. prof. dr. Otmar Seul, Frankfurto prie Maino J. W. Goethe universiteto prof. dr. Klaus Günther, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. dr. Tomas Davulis. Pastarieji pabrėžė, jog tikisi, kad vasaros mokyklos pabaigoje daugelis bus žymiai didesni optimistai dėl Europos ateities.

Europos teisės vasaros mokykla vyks iki liepos 5 dienos. Jos metu bus taip pat aplankyta Europos Komisijos Atstovybė Lietuvoje bei žymios Lietuvos vietovės. Šiais metais pasirinkta savaitgalį aplankyti Birštoną.

Europos teisės vasaros mokyklos programa.