Pradžia > Naujienos > VU Technologijų uosto veikla įgauna pagreitį – darbą pradėjo naujasis vadovas, laimėtas metų paslaugos apdovanojimas

VU Technologijų uosto veikla įgauna pagreitį – darbą pradėjo naujasis vadovas, laimėtas metų paslaugos apdovanojimas

AUTORIUS: VU Teisės fakultetas, VU Verslo mokykla

Spalio 29 dieną vyko Lietuvos verslo konfederacijos organizuojami „Metų paslauga 2019“ apdovanojimai. Apdovanojimas už „Metų mokslo paslauga verslui“ pelnė Vilniaus universiteto Technologijų uostas (Tech Hub), kuris pripažintas kaip analogų neturinti tarpfakultetinė bendradarbiavimo platforma. Atsiimdamas apdovanojimą VU TF dekanas ir vienas iš pagrindinių Tech Hub idėjos autorių profesorius Tomas Davulis sakė, kad iš verslo tikrai yra jaučiamas poreikis, kad universitetai prisidėtų prie Lietuvos visuomenės verslumo kūrimo ir Vilniaus universitetas negali neišnaudoti savo potencialo šioje srityje tiek tarp studentų, tiek ir tarp mokslininkų.

Vilniaus universiteto Tech Hub veikla įsibėgėja – prieš tris savaites buvo paskirtas vadovas Haroldas Petkus, kuris prisidės prie šios platformos tolimesnio kūrimo, stiprinimo ir viešinimo.

VU Technologijų uostas buvo įsteigtas šių metų balandžio mėnesį. Aštuoni VU padaliniai (Ekonomikos ir verslo administravimo, Kauno, Komunikacijos, Matematikos ir informatikos, Medicinos, Teisės fakultetai, Gyvybės mokslų centras ir Verslo mokykla) sujungė savo jėgas, siekdami sukurti unikalią inovacijoms ir tarpdiscipliniškumui palankią ir atvirą platformą.

Pagrindinis šios platformos tikslas – integruojant skirtingų mokslo ir studijų krypčių elementus sudaryti prielaidas ir aktyviai plėtoti aukštąją pridėtinę vertę kuriančias naująsias technologijas, skatinti akademinės bendruomenės verslumą ir inovacijas.

Pasak VU Technologijų uosto vadovo, įsitraukimas į šią veiklą buvo paskatintas noro savo įgūdžius ir entuziazmą nukreipti ten, kur būtų sukurta didžiausia nauda. „Manau, kad verslumo gerinimas ir startuolių ekosistemos sukūrimas Lietuvoje yra ypač svarbu siekiant įgalinti norinčiuosius veikti ir realizuoti savo sumanymus. Džiaugiuosi šia tardisciplinine ir inovatyvia VU Technologijų uosto iniciatyva, kuri leis bendraminčiams dalytis idėjomis ir spręsti verslo problemas“, – teigia H. Petkus.

Haroldas Petkus

VU Technologijų uostas yra atviras visiems VU fakultetams, jų studentams ir mokslininkams, taip pat VU alumnams.  Visas idėjas, siūlymus ir klausimus Haroldui Petkui galima siųsti el. paštu info@techhub.vu.lt, taip pat į Facebook paskyrą.