Pradžia > Naujienos > VU Teisės fakulteto doktorantai dalyvavo tarptautiniame seminare

VU Teisės fakulteto doktorantai dalyvavo tarptautiniame seminare

Kovo 16-17 dienomis VU Teisės fakulteto doktorantai dalyvavo kasmetiniame Tarptautinio Doktorantūros Studijų Tinklo organizuojamame seminare. Šiemet tinklo partnerių universitetuose studijuojančius doktorantus teisės ir vertybių klausimais diskutuoti pakvietė Lodzės universitetas, o diskusijas moderavo tinklą sudarančių universitetų Teisės fakultetų mokslininkai.

VU Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros doktorantas Tadas Lukošius seminare pristatė istorinę aequitas principo genezę. Tos pačios katedros doktorantė Miranda Borusevičiūtė savo pranešime kvestionavo softlaw teisės instrumentų sureikšminimą interpretuojant Konstitucijos tekstą. Privatinės teisės katedros doktorantas Justinas Drakšas provokavo persvarstyti, ką reiškia akivaizdumo argumentų pasitelkimas interpretuojant teisės tekstus, o tos pačios katedros doktorantė Agnė Selvestravičiūtė pristatė tvarumo siekį deklaruojančioje Europos Sąjungoje kylančius iššūkius derinant vartotojų apsaugą su aplinkosauga.

Seminare dalyvavę doktorantai kartu su kolegomis aptarė platų klausimų spektrą, apėmusį tiek itin teorines, tiek ir praktines temas, ieškodami vertybių atspindžių konkurencijos, gyvūnų apsaugos, aviacijos ir net blockchain technologijos klausimų rėmuose. Vieną seminaro sesijų moderavo prodekanė studijoms doc. dr. Vigita Vėbraitė, o sveikinimo žodį dalyviams tarė Teisės fakulteto dekanas doc. dr. Haroldas Šinkūnas.

Kasmetinis doktorantų seminaras yra viena nuolatinių Tarptautinio Doktorantūros Studijų tinklo, įsteigto tarp Vilniaus universiteto, Frankfurto prie Maino J. W. Gėtės universiteto, Paryžiaus Nanterre universiteto ir Lodzės universiteto Teisės fakultetų, veiklų.

Tarptautinis teisės doktorantūros tinklas buvo įsteigtas 2014 m. balandžio 10 d. pasirašant memorandumą tarp Vilniaus universiteto, Frankfurto prie Maino J.W. Gėtės universiteto, Paryžiaus Nanterre universiteto ir Lodzės universiteto Teisės fakultetų.