Pradžia > Naujienos > VU Teisės fakulteto profesorius Vytautas Mizaras paskirtas Konstitucinio Teismo teisėju

Seimas, atsižvelgdamas į Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teikimą, antradienį slaptu balsavimu paskyrė profesorių Vytautą Mizarą nauju Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėju.

Vytautas Mizaras yra Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Privatinės teisės katedros profesorius, Europos privatinės teisės ir intelektinės nuosavybės teisės mokslo centro vadovas, Žmogaus teisių stebėjimo instituto tarybos pirmininkas, nuo 2014 m. iki šio momento advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ partneris, advokatas.

Profesorius specializuojasi intelektinės nuosavybės teisės, tarptautinės privatinės teisės srityse, yra prisidėjęs prie įvairių teisės aktų rengimo, dalyvavęs darbo grupėse, rengusiose naujojo LR Civilinio kodekso, naujos LR Autorių ir gretutinių teisių įstatymo redakcijos ir kitus įstatymų projektus.

Teisininko kvalifikaciją V. Mizaras įgijo 1997 m. Vilniaus universitete, o 1998 m. Johano Volfgango Gėtės universitete įgijo magistro laipsnį. 2002 m. Vilniaus universitete jis apgynė socialinių mokslų teisės krypties daktaro disertaciją „Civiliniai autorių teisių gynimo būdai“.

Konstitucinis Teismas kas treji metai atnaujinamas vienu trečdaliu, jį sudaro devyni teisėjai, skiriami devyniems metams vienai kadencijai.

Nuoširdžiai sveikiname su naujomis pareigomis ir linkime sėkmės!