Pradžia > Naujienos > VU Teisės fakulteto studentai dalyvavo teisminės inscenizacijos konkurse

VU Teisės fakulteto studentai dalyvavo teisminės inscenizacijos konkurse

Šių metų vasario 24-26 dienomis vyko Helga Pedersen teisminės inscenizacijos trečiasis regioninis raundas Tbilisyje, Sakartvele. VU Teisės fakultetą atstovavo komanda, kurią sudarė Dominykas Kiršis, Miglė Ordaitė, Greta Lebedeva (4 kurso studentai) ir Ditė Elzbergaitė (2 kurso studentė).

Komandą į konkursą lydėjo Dovydas Gudžiūnas, Ellex advokatų kontoros vyresnysis teisininkas ir VU Teisės fakulteto sveikatos teisės dėstytojas. Konkursui pasiruošti taip pat padėjo Rimantė Tamulytė, advokatų kontoros Foxen partnerė, advokatė, teisiniais klausimais konsultavo doc. dr. Indrė Isokaitė-Valužė.

Helga Pedersen teisminės inscenizacijos konkursas yra didžiausias tokio pobūdžio žmogaus teisių konkursas, 11-ajį kartą organizuojamas Europos teisės studentų asociacijos – ELSA. Konkurso metu imituojama Europos Žmogaus Teisių Teismo procedūra. Komanda, išanalizavusi pateiktą fabulą, turėjo paruošti ieškovo ir atsakovo rašytinius dokumentus. Regioniniame raunde komanda žodiniuose gynimuose atstovavo savo pozicijoms. Konkurse teisėjauja žmogaus teisių ekspertai, EŽTT teisėjai bei teisininkai, atstovaujantys savo šalis šiame teisme.

Komanda dėkoja savo treneriams ir rėmėjams, leidusiems sėkmingai ruoštis dalyvavimui: advokatų profesinė bendrija „Motieka & Audzevičius“, advokatų kontora „Sorainen“ ir partneriai, advokatų kontora „Ellex Valiunas“, Žmogaus Teisių Stebėjimo Institutas, Lietuvos Notarų Rūmai.