Pradžia > Naujienos > VU Teisės fakulteto studentės – tarptautinio mediacijos konkurso finalininkės

VU Teisės fakulteto studentės – tarptautinio mediacijos konkurso finalininkės

Lapkričio 5–9 dienomis Kijeve vyko tarptautinis studentų mediacijos turnyras „Mediate’18“, kuriame Vilniaus universiteto Teisės fakulteto komanda užėmė aukštą ketvirtąją vietą. Konkurse dalyvavo VU TF studentės Dominyka Žukovska, Augustė Siutilaitė ir Milda Vaznelytė. Turnyre varžėsi geriausi mediatoriai iš skirtingų pasaulio šalių, įskaitant Indiją, Singapūrą bei JAV.

Mediacija – ginčų sprendimo procedūra, kuria siekiama padėti šalims ginčą išspręsti taikiai, šiam tikslui pasitelkiant tarpininką – mediatorių.

„Mediate‘18“ organizavo Tarptautinė ginčų sprendimo akademija (angl. International Academy of Dispute Resolution – INDAR) kartu su Kijevo Taraso Ševčenkos universitetu. Kaip ir kiti INADR organizuojami konkursai, „Mediate“ išsiskiria savo unikaliu formatu, leidžiančiu visiems komandos nariams trijuose konkurso etapuose išbandyti save tiek mediatoriaus, tiek advokato, tiek kliento rolėse. Pasiruošti konkursui padėjo tris pirmąsias renginio dienas vykę mediacijos ir derybų mokymai, kuriuos vedė dėstytojai bei mediacijos profesionalai iš JAV, Ukrainos ir Lenkijos.

„Debiutuojančiai komandai patekti į finalą – didelis pasiekimas, tad be galo didžiuojuosi studentėmis. Vis dėlto manau, kad iš Kijevo jos parsivežė kur kas daugiau nei tik diplomus. Įgytos žinios, vertingos pažintys ir, svarbiausia, suvokimas, koks efektyvus gali būti taikus ginčų sprendimas, yra tai, kas gali pakeisti ne tik jų, bet ir aplinkinių žmonių požiūrį į kilusius konfliktus“, – teigė komandos trenerė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto doktorantė bei VU Teisės klinikos vadovė Miglė Žukauskaitė.

Komanda dėkoja rėmėjams – advokatų kontorai „Cobalt“ ir Vilniaus universiteto Teisės fakultetui, sudariusiems galimybes studentėms vykti į Ukrainą.