Pradžia > Naujienos > VU Teisės klinika bendradarbiaus su didžiausia šalyje jaunimo NVO

VU Teisės klinika bendradarbiaus su didžiausia šalyje jaunimo NVO

AUTORIUS: VU Teisės klinika

Vilniaus universiteto (VU) Teisės klinika pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT) – didžiausia nevyriausybine jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijančia nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas.

Sutartyje įtvirtintas siekis kryptingai bendradarbiauti plėtojant jaunimo organizacijų veiklą Lietuvos Respublikoje, gerinant jaunimo organizacijų teisinę aplinką ir ginant organizacijų bei jų narių teisinius interesus.

VU Teisės klinika padės LiJOT priklausančioms jaunimo ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms efektyviau veikti teisėkūros procese – teikti išvadas dėl rengiamų teisės aktų projektų, inicijuoti aktualius įstatymų ar žemesnės juridinės galios teisinių dokumentų pakeitimus, dalyvauti nacionalinėse darbo grupėse bei komisijose.

LiJOT vienija tūkstančius veiklių ir pilietiškų jaunų žmonių. Jiems VU Teisės klinika teiks nemokamas konsultacijas darbo, vartotojų, intelektinės nuosavybės ir kitose teisės srityse, padės parengti reikalingus dokumentus steigiant verslą ar apginti savo konstitucines teises.

„Glaudus bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis bei jas vienijančiomis sąjungomis yra vienas iš VU Teisės klinikos prioritetų. Suprantame pilietiškai aktyvios, savarankiškos ir socialiai veiklios demokratinės visuomenės (ypač – jaunimo) svarbą teisinėje valstybėje, todėl partnerystę su LiJOT vertiname kaip puikią galimybę prisidėti savo žiniomis, kompetencija bei praktine veikla“, – teigė VU Teisės klinikos direktorius Laurynas Totoraitis.

„Teisinė pagalba tiek jaunimo organizacijoms, tiek jaunam žmogui atskirai yra be galo svarbus veiksnys, kuriant ateitį šioje valstybėje. LiJOT kasdien dirba tam, kad jaunimo bei su jaunimu dirbančios organizacijos savo veiklą vykdytų kokybiškai ir profesionaliai, o VU Teisės klinikos pagalba čia taps vienu iš faktorių, siekiant šių tikslų. Kuo anksčiau įgausime žinių dirbti teisinėje aplinkoje, tuo tvaresnę šalį turėsime“, – mintimis dalijosi LiJOT prezidentas Mantas Zakarka.

Vilniaus universiteto Teisės klinikoje konsultuoja vyresniųjų kursų Vilniaus universiteto Teisės fakulteto studentai, o paslaugų kokybę užtikrina praktikos grupių kuratoriai – profesionalūs advokatai, teisininkai, Teisės fakulteto mokslo darbuotojai. Prieš 19 metų VU Teisės kliniką įsteigė ir ją globoja Vilniaus universitetas, advokatų kontora „Ellex Valiunas“ bei Vilniaus universiteto Studentų atstovybė.

Dėkojame organizacijos globėjams „Lewben Group“ ir „Serenus“, mecenatams „Vilniaus prekyba“, „Telia“, „Strategic Staffing Solutions International“ ir „Orlen Lietuva“ bei kitiems rėmėjams už finansinę paramą prisidedant prie organizacijos gyvavimo.