Pradžia > Naujienos > VU TF atstovai dalyvavo įvairiose tarptautinėse konferencijose

VU TF atstovai dalyvavo įvairiose tarptautinėse konferencijose

Pastarosiomis savaitėmis VU Teisės fakulteto atstovai dalyvavo įvairaus pobūdžio tarptautiniuose mokslo renginiuose Europoje.

Spalio 25-26 dienomis Privatinės teisės katedros docentė Vigita Vėbraitė dalyvavo Europos teisės dienos minėjime Gdansko universitete (Lenkijoje). Konferencijoje ji skaitė pranešimą apie priemones, skirtas padėti labiausiai pasitikėti teismų sistema Lietuvoje.

Spalio 24 dieną Baudžiamosios justicijos katedros asistentė dr. Justyna Levon Lodzės universitete (lenkijoje) skaitė pranešimą konferencijoje, skirtoje teisininkų ruošimui ir mokslo vertinimo problematikai.

Viešosios teisės katedros doktorantė Goda Štrikaitė spalio 17-18 dienomis dalyvavo tarptautinėje konferencijoje Amsterdame, skirtoje teisininkų veiklai skaitmenizacijos laikais. Kaip pasakoja doktorantė, daugiausiai buvo kalbėta ir diskutuota apie tai, kad, nors teisės skaitmenizavimas padeda labiau užtikrinti teisę į teisingumą, atsiranda kompiuterinio raštingumo ar finansinių galimybių neturinčių asmenų diskriminavimo problema; taip pat, kad teisinės dokumentacijos rengimas gali būti automatizuotas daugiausiai šiose srityse: tam tikrų teismo sprendimų priėmime, vienašališkuose sandoriuose, administracinių aktų priėmime; dirbtinio intelekto veikimo skaidrumo/aiškumo trūkumą galėtų kompensuoti įrodymų naštos perkėlimas.