Pradžia > Naujienos > VU TF dėstytojai su teisės mokslu supažindino Lietuvos moksleivius

VU TF dėstytojai su teisės mokslu supažindino Lietuvos moksleivius

AUTORIUS: Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyrius

VU Teisės fakultetas šį semestrą dalyvavo teisinio švietimo projekte jaunimui (Nacionalinės mokslo populiarinimo sistemos plėtra ir įgyvendinimas“ Nr. 09.3.3-ESFA-V-711-02-0001). Renginio tikslas – įdomiai, inovatyviai ir įtraukiančias metodais supažindinti moksleivius su teisės mokslu iš praktinės perspektyvos. VU Teisės fakulteto docentė dr. Vigita Vėbraitė bei doktorantės Ramunė Steponavičiūtė, Lijana Kanarskienė, Eglė Kurelaitytė, Gabrielė Taminskaitė ir Miglė Žukauskaitė dalyvavo projekte, kurio metu 10-12 klasių moksleivius supažindino su teisės mokslo pagrindais.

Projektas vyko iš viso trijose Lietuvos mokyklose. Vilniaus Pilaitės gimnazijos moksleiviai susipažino su baudžiamosios teisės pamatiniais principais, kuriuos vėliau pritaikė teismo inscenizacijoje, pasiskirstę prokurorų bei advokatų vaidmenimis. Molėtų gimnazijoje pristatyti Konstitucijos pagrindai ir šio dokumento svarba valstybei. Vėliau moksleiviai teorines žinias pritaikė praktikoje diskutuodami apie dvigubos pilietybės įteisinimo problematiką ir galimybes Lietuvoje. Maišiagalos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo gimnazijos moksleiviai susipažino su mediacijos terminu, analizavo šio ginčų sprendimo būdo privalumus, mediatoriaus naudojamas technikas, kurias pritaikė atlikdami komandines užduotis.

Teorinė medžiaga bei užduotys moksleiviams buvo pateiktos inovatyviai ir įtraukiančiais metodais. Naudodamiesi technologinėmis priemonėmis moksleiviai atlikinėjo interaktyvius testus, apklausas, komandines užduotis, uždavinėjo jiems aktualius klausimus teisės temomis.