Pradžia > Naujienos > VU TF doktorantai dalyvavo proceso teisės klausimams skirtame tarptautiniame seminare

VU TF doktorantai dalyvavo proceso teisės klausimams skirtame tarptautiniame seminare

VU Teisės fakulteto delegacija 2018 m. spalio 4-5 dienomis dalyvavo jau ketvirtajame Tarptautinio teisės doktorantūros tinklo seminare, kuris šį kartą vyko Frankfurto prie Maino J.W. Gėtės universitete ir seminaro tema buvo skirta aptarti aktualius proceso teisės klausimus (angl. „Current topics in procedural law“). Kaip ir kiekvienais metais, seminare dalyvavo po tris doktorantus iš kiekvieno partnerio Teisės fakulteto bei sekcijas moderavo šių Teisės fakultetų mokslininkai.

VU TF Privatinės teisės katedros doktorantė Miglė Žukauskaitė pristatė privalomosios mediacijos problematiką ir jos teisinio reglamentavimo problematiką Italijoje bei Graikijoje ir diskutavo, ar veiks šis institutas Lietuvoje. Tos pačios katedros doktorantas Justinas Jarusevičius skaitė pranešimą apie arbitrų galias arbitražo procesuose ir, ar jie gali iš anksto preliminariai įvertinti ginčą ir taip skatinti ginčą arbitraže kuo greičiau išnagrinėti. Viešosios teisės katedros doktorantė Karolina Mickutė kalbėjo daug diskusijų sukėlusia tema apie metalo prekybinius ginčus tarp JAV ir kitų Pasaulinės Prekybos Organizacijos valstybių narių.

Doktorantai iš kitų teisės fakultetų pristatė pranešimus įvairiomis temomis: nuo Vokietijos Aukščiausiųjų Teismų frustracijų šalims atsisakant skundų iki informacijos atskleidimo mokesčių ginčuose ar liudytojų apmokymų problematikos. Vieną seminaro sesiją moderavo VU TF Privatinės teisės katedros docentė Vigita Vėbraitė.

Taip pat seminaro dalyviai aplankė Frankfurto prie Maino naujai surestauruotą senamiestį bei Europos Centrinio Banko pastatą. Kitas seminaras turėtų vykti Paryžiaus Nantero universitete.

Kasmetinis doktorantų seminaras yra Tarptautinio teisės doktorantūros tinklo, įsteigto tarp Vilniaus universiteto, Frankfurto prie Maino J. W. Gėtės universiteto, Paryžiaus Nanterre universiteto ir Lodzės universiteto Teisės fakultetų, viena iš nuolatinių veiklų.

Seminaro programa