Pradžia > Naujienos > Vyko tarptautinė konferencija, skirta aptarti Ukrainos patiriamą agresiją

Vyko tarptautinė konferencija, skirta aptarti Ukrainos patiriamą agresiją

Vasario 24 d., žymint Rusijos agresijos Ukrainoje metus, Vilniaus universiteto Teisės fakultetas, bendradarbiaudamas su Lvivo nacionaliniu Ivano Franko bei Niukaslio universitetais, surengė tarptautinę konferenciją „Rusijos agresija prieš Ukrainą: metai, kurių nesitikėjome“.

Konferencijos metu ambasadoriai, mokslininkai ir praktikai atkreipė dėmesį į Rusijos brutaliai vykdomus tarptautinės teisės principų bei žmogaus teisių pažeidimus Ukrainoje. Konferencijos pranešėjai akcentavo susirūpinimą keliančią grėsmę pamatinėms vertybėms – teisės viršenybei bei demokratijai.

Tarptautinę konferenciją sudarė trys teminės sesijos: Ukraina ir tarptautinės organizacijos, Rusijos atsakomybės už tarptautinius teisės pažeidimus procesai bei baudžiamosios justicijos perspektyvoje vertinami Rusijos tarptautiniai nusikaltimai Ukrainoje. Konferencijos sesijas moderavo bei pranešimus skaitė VU Teisės fakulteto prof. dr. Tomas Davulis bei assoc. prof. dr. Indrė Isokaitė–Valužė.

Konferencijos dalyviai iš Ukrainos tarptautinės konferencijos metu atkreipė dėmesį, kad yra itin dėkingi VU Teisės fakulteto bendruomenei nuo pat pirmųjų Rusijos vykdomo karo dienų. Lvivo nacionalinio Ivano Franko universiteto Tarptautinių santykių fakulteto prodekanai assoc. prof. Ihor Zeman bei prof. dr. Mykhailo Mykiyevych pastebėjo, kad visus metus trukusi Lietuvos ir kitų užsienio valstybių pagalba Ukrainai yra itin reikšminga, kadangi tai sukuria neįkainuojamą jausmą – jog Rusijos agresijos metu Ukraina nėra viena.

Itin reikšmingais pranešimais pasidalino ir Niukaslio universiteto Teisės mokyklos atstovės (dr. Tanya Krupiy, dr. Elena Katseli, prof. dr. Rhona Smith), kurios pristatė Jungtinių Tautų žmogaus teisių pažeidimų stebėsenos Ukrainoje ataskaitos rezultatus. Be kita ko, buvo pristatytos ir solidarumo priemonių naudojimo galimybės siekiant apsaugoti pagrindinius tarptautinius bendruomenės interesus. Visos konferencijos metu prelegentai dalijosi rūpimais klausimais, susijusiais su Ukrainos padėties tarptautinės teisės atžvilgiu gerinimo galimybėmis.

Konferencijos įrašą galite rasti VU Teisės fakulteto Youtube kanale.