Pradžia > Naujienos > Vyko tradiciniai Konstitucijos dienų renginiai

Vyko tradiciniai Konstitucijos dienų renginiai

Konstitucinio Teismo nuotrauka

Kiekvienais metais VU Studentų atstovybė Teisės fakultete (VUSA TF) Konstitucijos dieną mini organizuojant Konstitucijos dienas (Kodi). Šiais metais spalio 26 d. vyko nuotolinė diskusija „Kokią įtaką jaunas žmogus daro Konstitucijai?”, kurioje dalyvavo Konstitucinio Teismo teisėjos bei VU Teisės fakulteto mokslininkės prof. dr. Daiva Petrylaitė bei doc. dr. Giedrė Lastauskienė.

Spalio 27 d. Konstituciniame Teisme vyko Vilniaus mokyklų mokinių ir Vilniaus universiteto studentų debatai. Šiuo kasmetiniu projektu siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į Konstitucijos reikšmę. Debatuose dalyvavo po dvi mokyklų ir studentų komandas. Jų dalyviai bandė atsakyti į klausimus, ar teisingai suprantame konstitucinius principus, ar mokame juos pritaikyti savo gyvenime. Renginio dalyvius pasveikino Konstitucinio Teismo pirmininkė Danutė Jočienė ir teisėjas Vytautas Mizaras. D. Jočienė pabrėžė, kad jai ypač malonu studentus šio garbingo ir svarbaus studentų renginio proga pasveikinti Konstitucinio Teismo posėdžių salėje, kurioje priimami visai Lietuvai ir jos žmonėms svarbiausi sprendimai Konstituciniam Teismui vykdant jam Konstitucijos priskirtą funkciją oficialiai aiškinti Konstituciją, vykdyti konstitucinį teisingumą ir užtikrinti teisės viršenybę.

Galiausiai Kodi’21 vainikuos tradicinis studentų protmūšis.