PDF

Monografija „Lietuvoje įtvirtintas konstitucinio skundo institutas kaip žmogaus teisių apsaugos įrankis“

Monografijos tikslas – sistemiškai išanalizuoti, ar Lietuvos konstitucinio skundo modelis užtikrina, kad šis institutas būtų veiksmingas žmogaus teisių apsaugos įrankis, t. y. ar jis atitinka Lietuvos visuomenės ir teisinės bendruomenės lūkesčius, teisinės sistemos galimybes, Europos valstybių tendencijas, identifikuoti probleminius šio modelio aspektus ir pateikti siūlymų, kaip būtų galima tobulinti jį įtvirtinantį teisinį reguliavimą, bei rekomendacijas dėl kitų priemonių, galinčių užtikrinti šio instituto efektyvumą.

Ši monografija yra Vilniaus universitete įgyvendinamo projekto „Individualus konstitucinis skundas Lietuvoje: naujasis konstitucinis institutas kaip efektyvus žmogaus teisių ir laisvių apsaugos įrankis“ (Nr. 09.3.3-LMTK-712-19-0008) dalis. Projektas finansuojamas Europos socialinio fondo lėšomis pagal priemonę Nr.09.3.3-LMT-K-712 „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“.