Pradžia > Apie mus > 2023 > VU Teisės fakultete vyko šachmatų simultanas su Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen

Lapkričio 29 d. antrus metus iš eilės VU Teisės fakultete vyko šachmatų simultanas su LR Seimo Pirmininke Viktorija Čmilyte-Nielsen. Šachmatų didmeistrei iššūkį metė būrys teisės studentų, dėstytojų bei alumnų. Simultano metu Seimo Pirmininkė žaidė prieš 12 asmenų, tarp kurių – trys studentai iš Ukrainos.

Prie prasidedant žaidimui, V. Čmilytė-Nielsen ir dekanas doc. dr. Haroldas Šinkūnas diskutavo apie šachmatų sportą ir dirbtinio intelekto atneštus pokyčius. ,,Galime tiesiog grožėtis, kaip harmoningai mašinos žaidžia šachmatais“, – pakomentavo ji, paklausta, ar spartus dirbtinio intelekto tobulėjimas kelia baimę profesionaliems šachmatų žaidėjams.

V. Čmilytė-Nielsen pasidalino, kad šachmatais pradėjo žaisti būdama dar 6-erių metų ir intensyviai treniravosi, net iki 7 valandų per dieną. Ji papasakojo, jog vaikystėje šachmatų sportui teikė prioritetą ir dalyvaudavo iki 10-ties turnyrų per mėnesį, o vėliau tapo šio sporto didmeistre.

Ilonos Šilenkovos nuotraukos

Daugiau nuotraukų.