Pradžia > Renginiai > Paskaita „Demokratija teisme: teismai ir 2024 JAV Prezidento rinkimai“

Paskaita „Demokratija teisme: teismai ir 2024 JAV Prezidento rinkimai“

Laikas:2024 m. balandžio 19 d.,

15.00 — 16.00 val.

Vieta:VU TF TechHub ervė I aukšte
Renginio kalba:Anglų

Paskaitoje Prof. David Schultz (Hamline University) aptars artėjančių JAV Prezidento rinkimų teisinį kontekstą. Nei vieni JAV Prezidento rinkimai nėra vienodi, tačiau 2024 m. rinkimai unikalūs daugeliu aspektų. Paskaitoje kalbėsime apie teismų vaidmenį JAV rinkimuose, atsižvelgdami į tai, kad vienas iš galimų kandidatų yra keturių baudžiamųjų procesų dalyvis, taip besitęsiant teismų procesams dėl rinkimų biuletenių ir rinkėjų teisių. Šie procesai ypač aktualūs, suvokiant, kad rinkimų laimėtojas nulems demokratijos vystymąsi JAV ir už jos ribų.

Po paskaitos seks diskusija, renginį moderuos doc. dr. Donatas Murauskas (Vilniaus universiteto Teisės fakultetas).

Paskaita vyks anglų kalba be vertimo.