Pradžia > Naujienos > Mokslo studija „Asmens teisės į civilinės bylos išnagrinėjimą per protingą laiką įgyvendinimo sąlygos“ jau e-formate

Mokslo studija „Asmens teisės į civilinės bylos išnagrinėjimą per protingą laiką įgyvendinimo sąlygos“ jau e-formate

AUTORIUS: VU TF

Pagaliau išleista elektroninė mokslo studijos „Asmens teisės į civilinės bylos išnagrinėjimą per protingą laiką įgyvendinimo sąlygos“ versija tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis. Ši studija pabaigia Vilniaus universiteto Teisės fakulteto mokslininkų (prof. habil. dr. Vytauto Nekrošiaus, doc. dr. Rimanto Simaičio, doc. dr. Vigitos Vėbraitės, dr. Aurimo Brazdeikio) beveik tris metus trukusį mokslinį tyrimą, kurį finansavo Lietuvos mokslo taryba (sutarties nr. MIP-091/2014).

Ši tema pasirinkta todėl, kad visuomenėje vis dar gajus požiūris, kad Lietuvoje civilinės bylos teismuose nagrinėjamos per ilgai. Mokslinis tyrimas parodė, kad situacija nėra tokia bloga ir vien statistikos duomenys teigia, kad Lietuva yra prie Europos lyderių civilių bylų nagrinėjimo trukmės klausimais. Studijoje kartu atskleidžiamos ir vis dar kylančios problemos bei galimi sprendimo būdai, kurie galėtų padėti civilines bylas nagrinėti dar sparčiau.

Autoriai stengėsi, kad atliekamas tyrimas būtų grindžiamas ne tik civilinio proceso doktrina bei lyginamąja kitų valstybių analize, bet taip pat ir oficialia statistika, teisėjų nuomone ir egzistuojančia teismų praktika. Netrukus turėtų pasirodyti ir spausdinta studijos versija, kurios papildomą dalį sudarys ir šių metų rudenį vykusioje tarptautinėje konferencijoje dalyvavusių mokslininkų iš užsienio pranešimai.

Autoriai tikisi, jog parengta studija bus įdomi ir vertinga medžiaga apmąstymams ne tik teisės studentams, bet ir praktikams, o taip pat politikams, kurie domisi civilinės justicijos sistemos veikla bei jos efektyvumu.

Lietuvišką elektroninę studijos versiją rasite čia.

Anglišką elektroninę studijos versiją rasite čia.