Pradžia > Naujienos > Arqus Twinning‘o vizitas Graco universiteto Teisės fakultete

Arqus Twinning‘o vizitas Graco universiteto Teisės fakultete

Prof. dr. J. Paužaitė-Kulvinskienė kartu su dokt. G. Strikaite-Latušinskaja, dokt. D. Kubiliūte bei dokt. D. Korchahin praėjusią savaitę (rugsėjo 24 d. – 30 d.) viešėjo Graco mieste (Austrijoje) su Arqus aljanso finansuotu Twinning‘o vizitu tema „Sustainability and technology challenges of public administration and court proceedings”. Dalis šio judrumo vizito veiklų sutapo su VU Teisės fakulteto dekano doc. dr. H. Šinkūno ir prodekanės doc. dr. V. Vėbraitės oficialiu vizitu Grazo universitete.

Bendruose įžanginiuose susitikimuose su Graz‘o Teisės fakulteto (REWI) dekanu prof. dr. B.A., LL.M. Christoph Bezemek, prodekane mokslui prof. dr. Bettina Nunner-Krautgasser buvo supažindinta su Austrijos antros pagal dydį teisės mokyklos naujienomis bei proveržiais teisės tyrimų tarptautiškumo ir tarpdiscipliniškumo srityse. Aplankytas UNICORN – startuolių ir inovacijų uostas, kuriame įveiklinami bendri mokslo ir verslo projektai. Susitikimo su „Climate Change” centro vadovu prof. Oliver Ruppel bei jo doktorantų komanda metu buvo aptarti aplinkos apsaugos iššūkiai energetikos srityje bei ginčų aplinkos apsaugos srityje sprendimų problematika. Susitikime su projekto „Smart regulation“ vadovu prof. dr. J. Zollner buvo aptarti teisės ir kitų sričių tarpdisciplininių tyrimų vykdymo iššūkiai, bendradarbiavimo būdai su ekonomistais, psichologais, teologais, inžinieriais, medikais bendrai vykdomuose moksliniuose tyrimuose.

Graz‘o Teisės fakulteto vienas iš ypatumų – jog čia aktyviai veikia Rytų Europos ir Eurazijos studijų centras, kurio atstovai dr. Aiste Mickonytė bei prof. Benedikt Harzl pristatė minėto centro veiklą, atliekamus tyrimus bei jų sritis. Laisvu nuo darbotvarkės metu doktorantai mėgavosi teisinės bibliografijos gausa universiteto bibliotekoje (žr. nuotraukoje). Taip pat viena vizito diena buvo skirta bendram abiejų fakultetų, Arqus aljanso dalyvių, konferencijai, kurioje tiek Vilniaus universiteto, tiek Grazo universiteto doktorantai pristatė savo pranešimus: D. Korchahin „EU sustainability regulatory agenda for fashion industry players”; D. Kubiliūtė „European Union financial services law and the sustainability objekctives”; G. Strikaitė-Latušinskaja „The use of technology in courts in light of the principle of the rule of law” bei kiti.