Pradžia > Naujienos > Daiktinė teisė: ar privatinės teisės pamatai atlaikys XXI a. iššūkius?

Daiktinė teisė: ar privatinės teisės pamatai atlaikys XXI a. iššūkius?

AUTORIUS: Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyrius

 

“Jei istorija mus ir gali ko nors išmokyti, tai, kad privati nuosavybė yra neatsiejamai susijusi su civilizacija.”

Ludwig von Mises

 

Vilniaus universiteto Teisės fakultetas 2018 m. gegužės 18 d. organizuoja nacionalinę mokslinę konferenciją Daiktinė teisė: ar privatinės teisės pamatai atlaikys XXI a. iššūkius?”.

Konferencija skiriama aptarti pamatinei privatinės teisės sričiai, atlaikančiai didžiulį „darbinį krūvį“ sustyguojant kasdieninę civilinę apyvartą ir sprendžiant turtinius ginčus. Skaitmeninės ekonomikos amžiuje, kai žmogaus pažinimo ribos nuolat plečiasi ir atsiranda vis daugiau turto rūšių ir jo panaudojimo formų, kyla nemažai galvosūkių dėl tokio turto (kriptovaliutų, išvestinių priemonių, kompiuterinių žaidimų avatarų ir pan.), teisinio režimo ir jam taikytino reguliavimo. Ir tai tik maža dalis daiktinės teisės problemų, nes kas dieną įmonės, gyventojai, notarai ir teismai susiduria su galybe tradicinių klausimų, tokių, kaip neteisėtos statybos, žemės sklypų perleidimas užsieniečiams, iš būsto ar biuro išvarytų nuomininkų apsauga, hipotekos griežtumas vartotojų atžvilgiu, formalumai perleidžiant ir įkeičiant verslą, žemės paėmimas infrastruktūros projektams ir kt. Kaip susidoroti su šiais iššūkiais atsakymų ieškos doc. dr. Algirdas Taminskas, akad. prof. habil. dr. Valentinas Mikelėnas, akad. prof. habil. dr. Vytautas Nekrošius, prof. dr. (HP) Vytautas Mizaras, prof. dr. Armanas Abramavičius, doc. dr. Laurynas Didžiulis ir kiti žymūs Lietuvos teisės mokslininkai bei praktikai.

Konferencijos dalyvio mokestis 40 EUR. Dalyviams bus išduodami dalyvavimą patvirtinantys sertifikatai. Būtina išankstinė registracija čia iki 2018 m. gegužės 14 d. Vietų skaičius ribotas.

Konferencijos programa