Pradžia > Naujienos > Išleistas VU TF SMD leidinys „Teisės mokslų pavasaris 2020”

Išleistas VU TF SMD leidinys „Teisės mokslų pavasaris 2020”

Išleistas Vilniaus universiteto Teisės fakulteto (VU TF) studentų mokslinės draugijos (VU TF SMD) straipsnių rinkinys „Teisės mokslo pavasaris 2020“. Tai kiekvienais metais leidžiamas geriausių fakulteto studentų darbų rinkinys. Šiais metais leidinyje publikuota 13 straipsnių, kuriuos studentai parengė maždaug pusmetį dirbdami  komandose  ir  tampriai  bendradarbiaudami su akademikais bei praktiniais kuratoriais – dėstytojais, teisėjais, advokatais, prokurorais, įmonių teisininkais bei valstybės tarnautojais.

„Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad studentų straipsnių autoriai suvokė  kooperavimosi  su  kolegomis,  bendradarbiavimo  su  praktikais  ir  akademikais  prasmę, kuri ne tik padėjo jiems parengti puikius probleminius ir originalius tyrimus, tačiau ir suteikė neįkainojamos patirties pažinti įvairius to paties teisinio reiškinio aspektus, vertinti juos vertybiniu ir praktiniu požiūriu“, – sako VU Teisės fakulteto dekanas prof. Tomas Davulis.

Į  straipsnių  rinkinį  atrinkti  tyrimai  buvo  vertinami  komisijos,  kuri pirmiausia išklausė originalius tyrėjų pristatymus. Atrenkant publikacijas buvo atsižvelgiama į gebėjimą pristatyti teisinę problemą, jos originalumą, gebėjimą identifikuoti skirtingus jos sprendimo argumentus, juos supriešinti. Rengdami šiuos darbus studentai susipažino su įvairiais to paties teisinio reiškinio aspektais, įgavo patirties vertinant tuos reiškinius vertybiniu ir praktiniu požiūriu.

Leidinyje publikuoti straipsniai įvairiausiomis šiandien aktualiomis teisinėmis temomis – individualaus konstitucinio skundo naujovė Lietuvoje, vaiko teisė į asmens duomenų apsaugą, prieigų prie interneto svetainių blokavimas, išmaniosios sutartys, vartotojo intereso apsauga, teisininko darbo ir teisinių paslaugų kaita, nusikaltimai virtualioje erdvėje ir kt.

Leidinį rasite čia