Pradžia > Naujienos > Įsteigta VU speciali stipendija, skirta būsimiems studentams iš socialiai pažeidžiamų šeimų

450-mečio stipendija – Vilniaus universiteto įsteigta speciali stipendija, skirta būsimiems studentams iš socialiai pažeidžiamų šeimų. Siekiant mažinti Lietuvoje opią socialinės atskirties problemą, pirmuosius studijų metus – nuo rugsėjo iki birželio mėnesio – 200 eurų stipendija bus mokama net 100 gabiausių, tačiau finansų stokojančių studentų.

Į stipendiją gali pretenduoti stojantieji, kurie atitinka šiuos kriterijus:

• pirmosios pakopos ir vientisųjų studijų prašyme pirmu numeriu renkasi studijas Vilniaus universitete,
  • šeimos mėnesinių pajamų vidurkis per paskutinius 3 mėnesius vienam asmeniui buvo ne daugiau nei 350 eurų,
  • nėra anksčiau įgiję bakalauro ar magistro kvalifikacinio laipsnio,
  • nėra gavę Vilniaus universiteto gimtadienio stipendijos.

Paraišką stipendijai gauti 2021–2022 studijų metais galima bus pateikti nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 5 d.

Daugiau informacijos apie stipendiją rasite Vilniaus universiteto 450 metų sukakties proginės stipendijos skyrimo nuostatuose.

Pasak VU Teisės fakulteto studijų prodekano doc. dr. Haroldo Šinkūno, svarbus aspektas, motyvuojantis abiturientus rinktis studijoms Lietuvos universitetus ir kolegijas – ne tik derama studijų kokybė, bet ir adekvatus valstybės skiriamų lėšų dydis studijų vietoms aukštosiose mokyklose finansuoti, nesumažėjęs nepaisant sudėtingo pandeminio laikotarpio.