Pradžia > Naujienos > Kijeve vyko pavasario teisės mokykla

Kijeve vyko pavasario teisės mokykla

Balandžio 16-20 dienomis Kijevo Taraso Ševčenkos nacionaliniame universitete vyko šio universiteto ir VU Teisės fakulteto organizuojama pavasario teisės mokykla, kurios tema šį kartą buvo „ES teisės įtaka nacionalinėms teisinėms sistemoms: Lietuvos ir Ukrainos patirtys“. Balandžio 16 dieną pavasario mokyklos atidaryme dalyvavo abiejų Teisės fakultetų vadovybė ir Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis, kuris pasidžiaugė, kad Lietuva ir Ukraina bendradarbiauja ne tik politiniame lygmenyje, bet ir tarp universitetų ir teisės fakultetų.

VU Teisės fakulteto dekanas profesorius Tomas Davulis teigė, kad tai pirmoji teisės mokykla po ilgo laiko, tačiau tikrai nepaskutinė ir pakvietė kolegas iš Kijevo Taraso Ševčenkos nacionalinio universiteto apsilankyti Vilniuje bei tęsti bendradarbiavimą įvairiose srityse. Vėliau dekanas skaitė paskaitą apie naujas ir tradicines darbuotojų mobilumo formas Europoje. Iš VU Teisės fakulteto taip pat paskaitas skaitė dr. Manfredas Limantas, dr. Agnė Limantė, doc. dr. Vigita Vėbraitė, doc. dr. Jurgita Paužaitė-Kulvinskienė bei doc. dr. Irmantas Jarukaitis.

Studentai iš Vilniaus universiteto taip pat turėjo galimybę aplankyti svarbiausias Ukrainos teisines institucijas: Ukrainos parlamentą, Konstitucinį bei Aukščiausiąjį Teismus, Ukrainos prezidento rūmus.