Pradžia > Naujienos > Kvietimas publikacijai monografijoje „Energetikos teisė: naujovės ir iššūkiai“

Kvietimas publikacijai monografijoje „Energetikos teisė: naujovės ir iššūkiai“

Europos Sąjungoje energetikos sektoriaus transformacija skaičiuoja 4 (ketvirtą) dešimtmetį. Nuo pat 1986 m., kai Europos Taryba iškėlė tikslą sukurti bendrą energijos rinką, iki šių dienų esminiai pertvarkytos dujų, elektros rinkos, reglamentuota perdavimo, skirstymo ir tiekimo veikla, konkurencija ir valstybės pagalbos teikimo sąlygos. Tikslas įgyvendinti energetikos sąjungą, užtikrinti tiekimo saugumą, konkurenciją, prisidėti prie klimato kaitos ir aplinkos apsaugos skatina tolimesnes energetikos sektoriaus pertvarkas.
Kokias energetikos sektoriaus pertvarkas numato Europos Komisijos pasiūlytas „žiemos energetikos paketas“ ir kokią įtaką rinkoms turės „žiemos energetikos paketo“ įgyvendinimas Lietuvoje? Kaip yra vertinama Lietuvos energetinės nepriklausomybės strategija 2050 m.? Ko išmokome iš valstybės pagalbos ir konkurencijos taisyklių taikymo energetikos sektoriuje? Kokios yra dujų, elektros ir šilumos sektorių reguliavimo tendencijos? Kokios yra naujovės teisminėje ir arbitražų praktikoje?
Šie ir kiti energetikos sektoriui aktualūs klausimai bus nagrinėjami savo srities aukščiausio lygio profesionalų naujoje Vilniaus universiteto Teisės fakulteto rengiamoje kolektyvinėje monografijoje „Energetikos teisė: naujovės ir iššūkiai“. Tai bus pirmoji kolektyvinė monografija Lietuvoje, kuria apžvelgiamos naujausios energetikos sektoriaus reformos, jų įtaka energijos rinkoms, energetikos sektoriaus reguliavimo iššūkiai ir tendencijos.
Monografiją sudarys 15 (penkiolika) publikacijų, iš kurių 5 (penki) – atrinkti geriausi darbai. Straipsnio apimtis – nuo 2500 iki 6000 žodžių (neįskaitant išnašų). Terminas straipsnio pasiūlymui pateikti – 2019 m. kovo 1 d.   
 
Esant poreikiui papildomos informacijos prašome kreiptis į Vilniaus universiteto Teisės fakulteto energetikos teisės dėstytoją Dr. Karolį Gudą el. paštu karolis.gudas@le.lt