Pradžia > Naujienos > Laikas kalbėti apie virtualią bendrovę

Laikas kalbėti apie virtualią bendrovę

Šių metų kovo 16-17 dieną Würzburgo universitete (Vokietijoje) įvyko konferencija tema „Bendrovių steigimas skaitmeniniame amžiuje”. Vienas iš Europos Sąjungos prioritetų yra sukurti tikrą, bendrąją skaitmeninę rinką. Bendrovių teisės skaitmeninimas yra vienas iš reikšmingų tokios rinkos elementų.

Konferencijos metu buvo pristatyta Estijos, Vokietijos, Naujosios Zelandijos, Austrijos, Lenkijos, Suomijos, Prancūzijos, Ispanijos ir aišku Lietuvos patirtis bendrovių steigimo elektroniniu būdu srityje. Vilniaus universiteto Teisės fakulteto partnerystės docentas advokatas Gintautas Bartkus supažindino konferencijos dalyvius su Lietuvos pasiekimais. Įdomu, kad pirmoji registruoti bendroves elektroniniu būdu pradėjo Naujoji Zelandija, matyt, todėl ne veltui Pasaulio banko įvertinta kaip pirmoji pasaulyje pagal lengvumą pradėti verslą. Lietuvos pasiekimai elektroniniu būdu registruojant bendroves yra ne mažiau įspūdingi – šiandieną virš 90 % visų juridinių asmenų yra registruojama elektriniu būdu. Konferencijos metu Gintautas Bartkus aptarė ir keletą kitų inovatyvių idėjų: virtualios buveinės ir virtualios bendrovės sukūrimą. Šių idėjų įgyvendinimas tikrai padėtų Lietuvai įsitvirtinti tarp elektroninių paslaugų lyderių Europos Sąjungoje ir pasaulyje. Virtualios buveinės idėją neseniai vykusiame „Kurk Lietuvai“ projektų apžvalgoje Lietuvos Respublikos vyriausybėje pristatė Raminta Olbutaitė ir Adelė Jaškūnaitė. Jono Udrio iškelta idėja turėti akcijų skaitmeninius sertifikatus naudojant Blockchain technologiją kartu su virtualios buveinės galimybe ir bendrovės registravimu elektriniu būdu, sukurtų prielaidas Lietuvoje įkurti pirmąsias virtualias bendroves.

Su Gintauto Bartkaus pranešimu galima susipažinti čia.