Pradžia > Naujienos > NOHA asociacijai jau 25

NOHA asociacijai jau 25

Tarptautinis universitetų tinklas NOHA (angl. Network on Humanitarian Action), kurio tikslas – plėtoti švietimą humanitarinės veiklos srityje, savo veiklos 25-ąsias metines paminėjo dalyvaudamas AidEX Brussels 2018 – didžiausioje pasaulyje humanitariniame sektoriuje tarptautinėje parodoje, pristatydamas savo narių universitetų veiklą ir partnerystes bei indėlį į humanitarinės veiklos profesionalumo stiprinimą.

Vilniaus universitetas dalyvauja NOHA asociacijoje nuo 2008 metų. Vilniaus universitetas organizuoja kasmetines aukšto lygio humanitarinės pagalbos pagrindų pavasario mokyklas, skirtas valstybės tarnautojams, tarptautinių ir nevyriausybinių organizacijų darbuotojams, akademikams ir visiems besidomintiems šia sritimi. Neseniai Vilniaus universitetas taip pat įsiliejo ir į NOHA magistro programą, siūlydamas 3 semestre NOHA studentams gilinti žinias į post-sovietinės erdvės regiono specifiką.

NOHA ir Vilniaus universiteto partnerystė suteikia akademikams ir studentams galimybę kelti savo kvalifikaciją kasmetinėje NOHA Magistro studijų intensyviojoje programoje, dalyvauti stažuotėse Europos Komisijos civilinės saugos ir humanitarinės pagalbos operacijų (ECHO) generaliniame direktorate, tyrėjai gali periodiškai dalyvauti mokslo tiriamuosiuose projektuose taip pat publikuotis atviros prieigos NOHA asociacijos žurnale „Journal of International Humanitarian Action“.