Pradžia > Naujienos > Partnerystės prof. dr. Gintaras Goda paskirtas Konstitucinio Teismo pirmininku

Partnerystės prof. dr. Gintaras Goda paskirtas Konstitucinio Teismo pirmininku

Šiandien dr. Gintaras Goda, VU Teisės fakulteto Baudžiamosios justicijos katedros profesorius, Seimo sprendimu paskirtas LR Konstitucinio Teismo pirmininku. Linkime sėkmės naujose pareigose.

Prof. dr. Gintaras Goda nuo 1991 m. dėsto Vilniaus universiteto Teisės fakultete, nuo 2020 m. yra šio fakulteto partnerystės profesorius. 1995 m. Vilniaus universitete apgynė daktaro disertaciją, nuo tada iki 2002 m. buvo Teisės instituto mokslinis bendradarbis, Lietuvos apeliacinio teismo, Teisingumo ministerijos, Seimo kanceliarijos Teisės departamento konsultantas, 1996–2002 m. – Vyriausiosios rinkimų komisijos narys.

Teisėjo karjerą jis pradėjo 2002 m. – tapo Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo teisėju, o nuo 2005 m. dirbo teisėju Lietuvos Aukščiausiajame Teisme. Prof. dr. G. Goda Konstitucinio Teismo teisėju buvo paskirtas 2017 m.

Profesorius prisidėjo prie įvairių įstatymų projektų rengimo, buvo darbo grupės, rengusios Baudžiamojo proceso kodeksą, narys. Jis yra mokslinės monografijos, keleto vadovėlių, knygų ir daugelio mokslinių straipsnių baudžiamojo proceso teisės klausimais autorius ir bendraautoris.

Konstitucinį Teismą sudaro devyni teisėjai, skiriami devyneriems metams ir tik vienai kadencijai. Pagal įstatymą kas trejus metus šis teismas atnaujinamas trečdaliu narių. Kandidatūras teikia prezidentas, Seimo pirmininkas ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas.