Pradžia > Naujienos > Pranas Kūris: diplomatinė karjera įdomi, tačiau teisinė – man svarbesnė

Pranas Kūris: diplomatinė karjera įdomi, tačiau teisinė – man svarbesnė

Norint pristatyti visas Prano Kūrio veiklas ir pasiekimus, gali neužtekti ir viso puslapio. 80-metį švenčiantis pasaulinio lygio tarptautinės teisės mokslininkas, akademikas, VU Teisės fakulteto profesorius, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas, teisingumo ministras, nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius, Europos Žmogaus Teisių Teismo ir Europos Sąjungos Teisingumo Teismo teisėjas – tai tik dalis šią asmenybę apibūdinančių postų. P. Kūris prisidėjo tiek prie nepriklausomos Lietuvos valstybės kūrimo, įstatymų rengimo, tiek prie šalies garsinimo užsienyje, o jubiliejaus proga išleido 1992-1994 m. pildytą knygą-dienoraštį, kuriame aprašė diplomato kasdienybę steigiant Lietuvos ambasadą Briuselyje.

Visas interviu su akademiku Pranu Kūriu čia.