Pradžia > Naujienos > Puikūs rezultatai ir teisėjų pagyros mūsų studentams teisminio proceso inscenizacijoje Oksfordo universitete

Puikūs rezultatai ir teisėjų pagyros mūsų studentams teisminio proceso inscenizacijoje Oksfordo universitete

Šių metų kovo 29 – balandžio 2 dienomis Vilniaus universiteto teisės fakulteto studentai Dovydas Gudžiūnas, Simona Budreikaitė, Karolina Pociūtė ir Justas Rupšys atstovavo Vilniaus universitetui Price Media Law Moot Court konkurso tarptautiniuose raunduose. Komandą rengė ir lydėjo kuratorė dokt. Gintarė Pažereckaitė. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi žodžio laisvės tema bei informacinių technologijų ir žiniasklaidos įtaka šiai ir kitoms žmogaus teisėms šiuolaikinėje visuomenėje.

Komanda puikiai pasirodė rašytinėje konkurso dalyje (komandos rengti procesiniai dokumentai buvo įvertinti 88 bei 90 balų (iš 100 galimų)), kas suteikė galimybę komandai dalyvauti tarptautiniuose – žodiniuose – konkurso raunduose, vykusiuose Oksfordo universitete. Juose Vilniaus universiteto komanda susitiko su Queen Mary (Jungtinė Karalystė), Melburno (Australija) bei Benjamin N. Cardozo (JAV) universitetų komandomis. Nors į tolesnį etapą Vilniaus universiteto komandai patekti nepavyko, tačiau komanda pasiekė puikius rezultatus rašytinėje dalyje įveikusi Queen Mary universitetą 2:1, Benjamin N. Cardozo universitetą 3:0 ir nusileidusi tik Melburno universitetui 1:2. Taip pat, žodinio etapo prieš Melburno universitetą metu, komandos nariai K. Pociūtė ir J. Rupšys buvo įvertinti itin aukštais, atitinkamai 100 ir 96 balais (iš 100 galimų). Komandos nariai sulaukė teisėjų pagyrų dėl užtikrinto atsakinėjimo į užduodamus klausimus, puikių teisinių žinių ir gilios nagrinėtos problemos analizės pademonstravimo.

Teisminio proceso inscenizacijos Oksfordo universitete suteikė galimybę susipažinti su geriausiais studentais iš viso pasaulio, taip pat teisėjais, žinomais saviraiškos laisvės apsaugos profesionalais (pavyzdžiui, su Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėju Boštjan M. Zupančič, socialinio tinklo Facebook politikos vadove Monika Bickert, žiniasklaidos bei duomenų apsaugos srityse besispecializuojančiais advokatais Jon Blake, Nathaniel L. Bach, Robert Balin ir kitais).

Konkursą laimėjo komanda iš Singapūro (Singapore Management University), finale įveikusi Indijos atstovus (Jindal Global Law School, Sonepat).

Vilniaus universiteto komanda dėkoja rėmėjams, kurių dėka galėjo atstovauti Vilniaus universitetui šiame prestižiniame tarptautiniame konkurse. Dėkui sakome Tarptautinės ir Europos Sąjungos teisės institutui, advokatų kontoroms Tark Grunte Sutkiene, Valiunas Ellex, METIDA, bei Lietuvos Advokatūrai, Lietuvos notarų rūmams ir Nacionalinei teismų administracijai. Taip pat už papildomą suteiktą pagalbą norime padėkoti ir dokt. J. Vienažindytei, lekt. dr. V. Milašiūtei bei lekt. dr. I. Isokaitei