Pradžia > Naujienos > Rugsėjo pirmoji VU Teisės fakultete – nauji studentai ir dėstytojai

Rugsėjo pirmoji VU Teisės fakultete – nauji studentai ir dėstytojai

AUTORIUS: Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyrius

Naujus mokslo metus VU Teisės fakultetas (VU TF) pasitinka optimistinėmis nuotaikomis ir su naujais veidais dėstytojų kolektyve. Antrai kadencijai perrinktas VU TF dekanas profesorius Tomas Davulis džiaugiasi, jog susidomėjimas teisės studijomis VU TF nemažėja ir šiais metais į fakulteto bendruomenę įsilieja daugiau kaip 300 naujųjų bendruomenės narių – vientisųjų studijų, magistrantūros, LL.M. studijų programų studentų. Be to, vientisųjų sesijinių studijų pirmakursių skaičius išaugo lyginant su praėjusiais keliais metais. „Tokie stojančiųjų skaičiai rodo, kad visuomenėje yra pasitikima mūsų fakultetu ir teisininko profesija išlieka prestižine, nors viešumoje vis galime išgirsti ir priešingas nuomones, o ir apskritai dėl demografinės situacijos stojančiųjų į universitetus skaičius Lietuvoje nuolat mažėja“, – teigia VU TF dekanas prof. dr. Tomas Davulis. Didesnio susidomėjimo šiemet susilaukė ir antrus metus VU Teisės ir Ekonomikos fakultetų organizuojama jungtinė bakalauro programa „Verslas ir teisė“.

Ši rugsėjo pirmoji VU Teisės fakultete yra išskirtinė ir tuo, jog prie dėstytojų kolektyvo prisijungė nemažai naujų dėstytojų. Baudžiamosios justicijos katedros nauju nariu tapo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas profesorius Aurelijus Gutauskas. Prie Privatinės teisės katedros narių prisijungia Lietuvos apeliacinio teismo teisėjai profesorė Egidija Tamošiūnienė ir Artūras Driukas, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas Andžej Maciejevski bei profesoriai Ramūnas Birštonas ir Asta Dambrauskaitė. Viešosios teisės katedroje įvairiais teisės disciplinas dėstys dr. Gintarė Surblytė ir Karolis Gudas.

„Nauji mūsų dėstytojai yra gerai žinomi teisininkų visuomenėje kaip teisės mokslininkai ar praktikai, be to, dalis jų ilgą laiką stažavosi užsienyje, ten apgynė savo disertaciją. Tad esame tikri, jog visi jie greitai įsilies į mūsų bendruomenę ir suteiks reikalingas žinias studentams įvairiose studijų programose bei aktyviai dalyvaus moksliniuose teisės tyrimuose“, – sako VU TF dekanas prof. dr. Tomas Davulis.