Pradžia > Naujienos > Teisėjas A. Abramavičius: Auga žingeidi ir drąsi teisininkų karta

Teisėjas A. Abramavičius: Auga žingeidi ir drąsi teisininkų karta

AUTORIUS: Lietuvos teismai

Žingeidūs, drąsus ir ambicingi – tokiais žodžiais šiandien teismų atstovai apibūdina projekto „Diena su teisėju“ dalyvius – didžiausių šalies universitetų teisės ir žurnalistikos studentus – kurie šią savaitę pirmieji vyko į teismus ir nuo ryto iki vakaro bendraudami su teisėjais pamatė, kaip realiai funkcionuoja teismas. Iš viso projekto metu  šalies teismuose šiemet apsilankys 82 studentai.

„Per diena, praleistą su teisėju, studentai gali susidaryti objektyvią nuomonę apie teisėjo darbą. Pačiam teisėjui naudinga išgirsti studentų pozicijas, jų nuomones, taip tobulėti ir atkreipti dėmesį į dalykus, apie kuriuos, galbūt, pagalvoti net užsimiršta. Projekte dalyvaujantys studentai sumanūs, augantys šios srities profesionalai, kiekvienais metais vis žingeidesni ir drąsesni. O apie tokią jaunųjų teisininkų kartą mes ir svajojame“, – savo įspūdžiais dalinosi projekte jau ne pirmus metus dalyvaujantis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjas A. Abramavičius. Pas šį teisėją šiemet apsilankė keturios teisę studijuojančios studentės.

Viena jų, Dinara Labukaitė, atkreipė dėmesį į teismų įvaizdį visuomenėje: „Dažniausiai viešumoje girdime, kad žmonės nepasitiki teismais, tačiau tokie projektai parodo, kad čia žmogiškumo tikrai yra. Dažnai žmonės iš nežinojimo yra linkę turėti tam tikrą stereotipinę nuomonę, todėl gerai, kad teismai yra vis atviresni visuomenei“.

Pirmą kartą projekte dalyvaujanti VU teisės studentė Ieva Lozuraitytė pasakoja, jog „Diena su teisėju“ – turbūt geriausia, kas iki šiol nutiko per studijų metus! Lankiausi Lietuvos Aukščiausiajame Teisme ir dieną praleidau su teisėju prof. Armanu Abramavičiumi. Teisėjas papasakojo apie savo darbo specifiką, laisvalaikį ir pomėgius. Profesorius universitete yra dar ir mano dėstytojas, tad kaip ir paskaitose į kiekvieną klausimą jis žvelgia iš platesnės, ne tik teisinės, bet ir gyvenimo, perspektyvos, tad diena pralėkė akimirksniu. Gaila, kad negalima jos pratęsti. Įspūdžių daug, tad kitus paliksime pristatymui finaliniame renginyje“, – teigė projekto dalyvė.

Plačiau apie projektą ir įspūdžius iš jo.