Pradžia > Naujienos > Vilniaus universitetas pasauliniame reitinge užima 137 vietą pagal dėstymo kokybę

Vilniaus universitetas (VU) išlaiko praėjusiais metais gautą aukščiausią įvertinimą tarp Lietuvos aukštųjų mokyklų ir pagal naujausią QS pasaulio universitetų reitingą (QS World University Rankings) užima 400-ąją vietą. VU pozicija išlieka nepakitusi ir po naujų institucijų įtraukimo į QS reitingą – šiemet reitinguotos 124 naujos aukštojo mokslo institucijos.

Lyginant su praėjusiais metais, naujuose reitinguose VU ženkliai pakilo pagal darbdavių reputaciją – iš 434 pozicijos į 348. Šioje kategorijoje atsispindi tarptautinių darbdavių vertinimas, nusakantis institucijų auginamus geriausius absolventus. Taip pat augo tarptautinio akademinio personalo rodikliai. Išskirtinai aukštą poziciją – 137 – VU užima pagal dėstymo kokybę, kuri siejama su didesniu dėstytojo dėmesiu vienam studentui.

Sudarant QS pasaulio universitetų reitingus, aukštojo mokslo institucijos iš viso vertinamos pagal šešis kriterijus: akademinę reputaciją (Academic Reputation), reputaciją tarp darbdavių (Employer Reputation), mokslinių darbų citavimo rodiklį (Citations per Faculty), studentų ir dėstytojų skaičiaus santykį padaliniuose (Faculty Student), užsienio dėstytojų dalį (International Faculty) ir užsienio studentų skaičių (International Students).